Seyahatinizi muhteşem kılacak 9 eşya...

Teknoloji ilerledikçe, mümkün olanın en küçüğünü kullanmak, ufacık eşyalar ile bir dünya iş yapabilmek ve hayatımızı kolaylaştırmak seyahat edenlerin en önemsedikleri şeylerdendir. Hatırlarsanız, önceleri fotoğraf makinelerinin filmleri olurdu. 24 ve 36’lık pozlar, renkli ve siyah beyaz olarak satılırlardı. Devasa fotoğraf makineleri ve teçhizatları ile gezerek fotoğraf çekerdik. Seyahat bitmeden, bir karanlık oda bulup banyo yapmadan, ne çektiğimizi bilemezdik. Oysa şimdi avuç içi boyutundaki cep telefonlarına sığdı her şey.Biz de sık gezenler kulübü olarak gittiğimiz yerlerde "keşke şöyle bir şey olsa" tarzı, arayabileceğimiz tarz eşyaları araştırdık ve bakın neler ile karşılaştık. Bu malzemelerin bir kısmını Türkiye'de de bulabileceğinizi hatırlatarak hemen eşyaları saymaya başlayalım.

Laptop (Taşınabilir Bilgisayar) Kilidi

laptop lock-turrehberin
Amerikan Masaüstü ve Taşınabilir ürün firmalarından olan Kensington’ın açıkladığı bir çalışmaya göre,* Dünyada her 53 saniyede 1 laptop çalınıyor. * Her yıl 70 milyon akıllı telefon kayboluyor ve sadece %7’si bulunabiliyor. * Şirketlerin verdiği akıllı telefonların her yıl %4.3’ü kayboluyor veya çalınıyor. * Kaybolan dizüstü bilgisayarların sebep olduğu maddi kayıpların %80’i içerisindeki bilgilerden kaynaklanıyor. * Çalınan elektronik eşyaların %52’si iş yerlerinden %24’ü ise konferanslar esnasında çalınıyor. Tüm bu ihtimalleri ortadan kaldıracak basit bir yöntem ise bir laptop kilidine sahip olmak.

Akıllı Sırt Çantaları

Indiegogo Campaign Video from AMPL Labs on Vimeo.

Telefon ya da diğer elektronik eşyalarınızın pillerinde kalan şarj miktarına adapte olmuş bir yaşam sürmek sizi de bıktırdı öyle değil mi? Hele bir de seyahat ederken, sırf şarj edebilin diye bir dükkâna sığınıp mecburen yiyecek/içecek bir şeyler söylemek. O zaman size dünyanın en akıllı sırt çantasını tanıştırmamıza izin verin. Bunu gerçekten seveceksiniz. Karşınızda AMPL

Akıllı Projektörler

Thecube-turrehberin
“Projektörün akıllı olması nasıl olur?” diye sorarsanız sanırım cevabımız “avuç içi kadar olmasıyla” şeklinde olacak. İnanılır gibi değil ama devasa perdeler ve projeksiyon aletlerine yerine artık ufacık makineler var. Bunların içerisinde en başarılılarından birisi de The Cube.

1) Kuma izin vermeyen aksesuarlar

Yazın kumsal tatili yaparken veya benzeri kumlu alanlarda, ayakkabınız veya eşyalarınızın arasına kaçan kum ile dertleniyorsanız artık dert etmeyin. Çünkü bazı erken akıllı firmalar, bu konuda da çözüm oluşturmuş. Kumu süzüp ayakkabıdan atan ayakkabılar, hiç kum tutmayan havlu ve çantalar. Yani kısaca ne ararsanız yapmışlar. Mayo versiyonu da var.

Akıllı Bavullar

Bluesmart
Sırt çantası olur da bavulu olmaz mı? Akıllı bavullar da yapılmış. Büzel örneklerinden birisini yapan Bluesmart firması bu bavulların yapabileceklerini şöyle sıralıyor.• Cep telefonunuz ile uzaktan kitleyebilirsiniz.• Elektronik eşyalarınızı 6-7 kere şarj edebilirsiniz• Dünyanın neresinde olursa olsun, bavulunuzu tespit edebilirsiniz• Bavulunuzun ağırlığını anında öğrenebilirsiniz.Özellikle sonuncusu, bizim gibi uçağa biniş öncesi kilo sıkıntısı çekenler için bulunmaz fırsat. 

Seyahat Ütüleri

sunbeam

Otellerde ütülemeye verdiğiniz kıyafetleriniz mi yandı? Ya da verdiğiniz kıyafetler zamanında ütülenmediği için toplantıyı mı kaçırdınız? Belki de hiç ütü yoktu kaldığınız mekânda. Bu madde sizi bu kadar ilgilendirdiyse size bunun çözümünün seyahat ütülerinde olduğunu söyleyelim. El boyundaki bu ütüler hem 120V hem 240V elektrikle de çalışabilen türlere de sahip.

Su filtreleyen şişeler

katadyn
Çeşitleri çok fazla olsa da, hangisinin en iyisi olduğu tartışılsa da, özellikle sırt çantalı doğa gezginlerini kurtaracak hayati bir eşya da su filtreleyen şişeler. Gün geçtikçe çeşit ve modelleri artan bu filtreler, her hangi bir kaynaktan aldığınız suyu saniyeler ile ölçülen hızda süzüp içebilmenizi sağlıyor.

Cep telefonu Pil kapakları

Bu bilindik bir cihaz ama kullananlar için sahte veya kopya ürünlerde sıkıntılar çıktığı olabiliyor. Evet, cep telefonunuz biraz kalınlaşıyor ve kabalaşıyor. Hatta bir miktar ağırlaşıyor da. Ancak tek bir seferde 2 gün kullanımınıza yetecek kadar da pile sahip olabiliyorsunuz.

Kablosuz Internet Çoklaştırıcı

wireless travel router
Wireless Travel Router olarak da bilinen bu cihaz gerçekten çok faydalı. Otele yerleştiniz. “Ücretsiz wifi var mı?” diye sordunuz ve onlar da “Tek bir cihaz için evet” cevabını verdiler. Ama sizde çoluk çocuk 3-4 tane cep telefonu ve bir de bilgisayar – tablet durumu var. Hiç sıkıntı yok. Bu aleti bağlıyorsunuz otelin internetine ve siz de tüm aile, tek bir cihazdan çoklaştırıp internetin keyfine varıyorsunuz. Akıllıca…