turrehberin.com

AVUSTURYA

Avusturya Placeholder
Avusturya

Avusturya

Avusturya, Avrupa Birliği üyesi bir devlettir. Bu yüzden Almanya'ya yapacağınız seyahatler için Schengen (Şengen) vizesi alınması zorunludur. Türk pasaportlarına uygulanan vizeler ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız. Para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Bugünkü kur için buraya tıklayınız.

Avusturya, Avrupa Birliği üyesi bir devlettir. Bu yüzden bu ülkeye yapacağınız seyahatler için Schengen (Şengen) vizesi alınması zorunludur. Türk pasaportlarına uygulanan vizeler ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız. Para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Bugünkü kur için buraya tıklayınız.

Almanca olarak "Österreich" yani "Doğu Krallığı" demektir. Önceleri Kelt kabilelerin yaşadığı bu topraklar, 1.yy.'da Roma İmparatorluğu sınırlarına girdi. Bavyeralılar, Slavlar ve Avar Türkleri zaman içinde buraları fethetti. Şarlman ise 979 yılında bu bölgeyi kendi topraklarına kattı. 1278 yılından 1. Dünya savaşına kadar ise Habsburg hanedanı bu toprakların genel hakimi idi. 1699 yılında Avusturya tüm Macaristan'ı kendi topraklarına kattı. Bu tarihten itibaren Avusturya-Macaristan Krallığı olarak adlandırıldı. Her iki dünya savaşından sonra neredeyse Almanya ile aynı kaderi paylaşan Avusturya 2. Dünya Savaşından sonra ise bugünkü konumuna geldi.

Flag_of_Austria
avusturyayemek

Ne Yemeli

 Viyana usulü Schnitzel
Apfelstrudel (Bir çeşit elmalı pasta)
Einspaenner Coffee (Viyana'ya özel kahve)
Salzburger Nockerl (Salzburg'a özel bir tatlı)
Çeşitli yöresel peynirler
ve tabii ki içmek isterseniz bira ve şarap
alacaklarviyana

Ne Almalı

Elbetteki kristal. Swarosvki kristalleri nereden geliyor zannediyorsunuz. Mozart Çikolataları da liste başı. Ahşap ve Porselen bibloları da kaçırmamak lazım.

VİYANA BÜYÜKELÇİLİĞİ

Adres: PRINZ EUGEN STR. 40 1040 WIEN

Telefon: 00 43 1 505 73 38 (4 hat) Faks: 00 43 1 505 36 60 E-Posta :botschaft.wien@mfa.gov.tr Web Sitesi :http://viyana.be.mfa.gov.tr

Görev Bölgesi: Avusturya

Konsolosluklar : Viyana, Bregenz, Salzburg

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları