Güncel

Dünyanın en uzun doğum günü 46 saat.

Dünyanın en uzun doğum günü 46 saat.

Dünyanın en uzun doğum günü için bitmeyen doğum günü yapmışlar desek. Üstelik seyahat de edebiliyorsunuz. Bir de üzerine Guinness Rekorlar Kitabına giriyorsunuz.

Sven Hagemeier, bir Alman vatandaşı ve anlaşılan kafayı bu rekora takmış zira bu rekor Karaçi’li Nargis Bimji tarafından 1998 yılında Karaçi – Singapur – San Francisco uçularak kırılmış. 1998 yılından günümüze kadar 35 saat 25 dakikalık bu rekoru kimse kırmayı denememiş anlaşılan.

Ta ki 2015 yılında Sven tarihe geçmeye karar verene kadar. Sven “Guinness Rekorlar Kitabı’nın hayranıyım. Çocukluğumdan beri bu kitaba girmeyi istiyordum. Sonunda kendime uygun bir rekor bulup kırdım.” diyerek nasıl böyle bir rekor kırılabileceğini de anlatmış.

Sven Aucland’dan (Yeni Zelanda), Brisbane‘e (Avustralya) uçmuş ve buradan da Honolulu (Hawaii) ye geçmiş. Tabii uçağa ilk bindiğiniz yer ile son indiğiniz yer aynı günü yaşamak zorunda. Bu yüzden gece yarısından önce Hawaii’ye inen Sven, burada kendini bekleyen eşiyle beraber 46 saat süren doğum gününü kutlamış.

Rekoru kırmak isteyenlere duyurulur.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu