turrehberin.com

Boston

Boston, Birleşik Devletlerde kurulan en eski şehirlerden biridir. 1630 yılında kurulan şehir, bugün metropolitan şehir sınırları içerisinde 4,5 milyon nüfuslu bir kent konumundadır. Amerika Birleşik Devletleri tarihinde önemli yer tutan şehir, gerek kölelik sistemine gerekse İngiltere'nin sömürgesi olmaya karşı çıkışları ile bilinir. Amerikan Politika Tarihine "Boston Çay Partisi" olarak geçen tarihi olaylar ile de girmiştir. Tarihi dokusunu her an hissettiren şehir, yıllık ortalama 35 Milyon turist çekmekte. Bir dönem özellikle basketbol takımıyla da çok ön plana çıkan kentin hemşehrilik bilinci de oldukça yüksek. 

Gece Hayatı

Pixies ve Aerosmith gibi Rock efsanelerinin yuvası olan kent, tam bir canlı müzik cennetidir. Paradise Rock ClubHouse of Blues ve ünlü TV serisi Cheers'ın buradaki barı, gece hayatınız için güzel seçenekler sunar.

Ne Almalı

Boston Celtics ve Boston Red Socks hem Basketbol hem Beyzbol'da çok bilindik takımlardır. Bunların tüm ürünleri güzel bir hediyelik olur. Ancak Amerikan tarihindeki önemli noktalara sahip olan bu şehrin, standart hediyelik türlerinde de çeşidi bol . Sonuçta para harcama ülkesi olan Amerika'dasınız.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları