Boston

Boston, Birleşik Devletlerde kurulan en eski şehirlerden biridir. 1630 yılında kurulan şehir, bugün metropolitan şehir sınırları içerisinde 4,5 milyon nüfuslu bir kent konumundadır. Amerika Birleşik Devletleri tarihinde önemli yer tutan şehir, gerek kölelik sistemine gerekse İngiltere’nin sömürgesi olmaya karşı çıkışları ile bilinir. Amerikan Politika Tarihine “Boston Çay Partisi” olarak geçen tarihi olaylar ile de girmiştir. Tarihi dokusunu her an hissettiren şehir, yıllık ortalama 35 Milyon turist çekmekte. Bir dönem özellikle basketbol takımıyla da çok ön plana çıkan kentin hemşehrilik bilinci de oldukça yüksek.

Gece Hayatı

Pixies ve Aerosmith gibi Rock efsanelerinin yuvası olan kent, tam bir canlı müzik cennetidir. Paradise Rock Club, House of Blues ve ünlü TV serisi Cheers’ın buradaki barı, gece hayatınız için güzel seçenekler sunar.

Ne Almalı

Boston Celtics ve Boston Red Socks hem Basketbol hem Beyzbol’da çok bilindik takımlardır. Bunların tüm ürünleri güzel bir hediyelik olur. Ancak Amerikan tarihindeki önemli noktalara sahip olan bu şehrin, standart hediyelik türlerinde de çeşidi bol . Sonuçta para harcama ülkesi olan Amerika’dasınız.

Başa dön tuşu