New Orleans

New Orleans, Birleşik Devletlerin en kendine has, eşsiz, şehri olarak bilinir. İsmini Orleans Dükü’nden alan New Orleans, esasen Fransız kökenliler tarafından kurulmuş, İspanyol yerleşimciler ile kaynaşmış bir şehir. Öyle çok büyük bir şehir beklentisinde olmamalısınız. Burası daha çok kültürel ilgi alanlarından birisi. Mesela Jazz müziğin doğuş noktası olarak biliniyor. Missisipi nehrinin buharlı gemileri ile sahil üzerinden ticaretin geliştirdiği New Orleans, Amerikan bağımsızlık savaşında da önemli yer tutmuştur.

Gece Hayatı

Birleşik Devletlerin en fazla ziyaret edilen yerlerinden olan New Orleans‘ın gece hayatı, bunun belki de önde gelen sebeplerinden birisi. Ama doğal olarak burada öne çıkan nokta Jazz. Küçüğünden büyüğüne tüm mekanlarda, devasa orkestralardan genç gruplara kadar neredeyse herkes Jazz ile yatıp kalkıyor. Jazz’ın en güzel örneklerini burada duymanız mümkün. The Bombay Club, İngiliz centilmenliğini, The Spotted Cat Music Club ise en iyi 150 Jazz klübünden birisi olarak yeni yetenekleri göreceğiniz bir yer. The Funky Pirate Blues Club ve The Metropolitan ise diğer seçeneklerin başında geliyor. Kimi kulüplere giderken kıyafetinizi ona göre uydurmanız gerektiğini unutmayın.

Ne Almalı

Mardi Grass ve Jazz temalı çok çeşitli küçük hediyelikler var. Ve tabii her tür hediyelik şeklindeler. Ya da Louisiana Music Factory‘e giderek özellikle Jazz ve Blues’un güzel örneklerini sepetinize atabilirsiniz.

Başa dön tuşu