turrehberin.com

Orlando

Orlando, yaklaşık 2,5 Milyon nüfusu ile Dünya'nın Tematik Park şehri olarak bilinmektedir. Öyle ki bir yıl içerisinde yaklaşık 65 Milyon kişi, Orlando'da bulunan tematik parklara gelmeyi için tercih etmiştir. Bu da şehri, dahil olduğu Florida eyaleti içinde önemli bir nokta yapmıştır. 1971 yılında Walt Disney World'ün burada açılmış olması şehrin gelişimini çok etkilemiştir. 2009 yılında Birleşik Devletler'in en fazla ziyaret edilen şehri olan şehir, özellikle aile turizmine yönelik çok sayıda yatırıma sahiptir. Şehrin ana gelir kaynağı da doğal olarak turizmdir. Şehir, Amerika Birleşik Devletleri içerisinde en fazla kongre ve konferans yapılan şehir ünvanına da sahiptir. Tam bir turizm cenneti olan şehir, herhangi bir Birleşik Devletler seyahatine dahil edilmeyi hak ediyor.

Gece Hayatı

Çokça yer var. Derdiniz müzik ise The Beacham,yerel halk tarafından beğenilen bir yer bakıyorsanız Chillers,country müzik arıyorsanız Cowboys Orlando veya komedi klübü olarak bakıyorsanız The Improv size yeterli alternatifler sunacaktır.

Ne Almalı

Bu soruyu hiç sormadınız olarak düşünelim. Zira bu kadar eğlence parkının olduğu bir yerde hediyesiz veya hatırasız kalmanız imkansız. Hatta o kadar fazla hediyelik söz konusu ki, dönüşte fazladan bir bavul almanız gerekebilir. Amerika'nın en turistik bölgesinden bahsediyoruz sonuçta.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları