Orlando

Orlando, yaklaşık 2,5 Milyon nüfusu ile Dünya’nın Tematik Park şehri olarak bilinmektedir. Öyle ki bir yıl içerisinde yaklaşık 65 Milyon kişi, Orlando’da bulunan tematik parklara gelmeyi için tercih etmiştir. Bu da şehri, dahil olduğu Florida eyaleti içinde önemli bir nokta yapmıştır. 1971 yılında Walt Disney World’ün burada açılmış olması şehrin gelişimini çok etkilemiştir. 2009 yılında Birleşik Devletler’in en fazla ziyaret edilen şehri olan şehir, özellikle aile turizmine yönelik çok sayıda yatırıma sahiptir. Şehrin ana gelir kaynağı da doğal olarak turizmdir. Şehir, Amerika Birleşik Devletleri içerisinde en fazla kongre ve konferans yapılan şehir ünvanına da sahiptir. Tam bir turizm cenneti olan şehir, herhangi bir Birleşik Devletler seyahatine dahil edilmeyi hak ediyor.

Gece Hayatı

Çokça yer var. Derdiniz müzik ise The Beacham,yerel halk tarafından beğenilen bir yer bakıyorsanız Chillers,country müzik arıyorsanız Cowboys Orlando veya komedi klübü olarak bakıyorsanız The Improv size yeterli alternatifler sunacaktır.

Ne Almalı

Bu soruyu hiç sormadınız olarak düşünelim. Zira bu kadar eğlence parkının olduğu bir yerde hediyesiz veya hatırasız kalmanız imkansız. Hatta o kadar fazla hediyelik söz konusu ki, dönüşte fazladan bir bavul almanız gerekebilir. Amerika’nın en turistik bölgesinden bahsediyoruz sonuçta.

Başa dön tuşu