turrehberin.com

San Diego

San Diego, Los Angeles'ın 190 km. kadar uzaklığında, Meksika sınırında bulunan Kaliforniya eyaletinin büyük kentlerinden birisidir. 1769 yılında ilk defa kurulan şehir, ana merkez nüfusu olarak Birleşik Devletlerin en büyük 8. kentidir. Kumeyaay kabilesinin yerleşim alanı olan bölgeye gelen (1542) ilk Avrupalı olan İspanyol Juan Rodriguez Cabrillo tüm alanı İspanyol Kralı adına İspanya toprağı ilan etmiştir. Bu anlamda 200 sene sonra kurulacak olan Kaliforniya'nın temellerinin atıldığı yerdir. Aile gezilerine de, bireysel gezilere de, sportif gezilere de imkan veren şehir gerçek bir turizm şehri diyebiliriz. 

Gece Hayatı

Şehrin gece hayatı, çok çeşit sunuyor. Hatırlatmakta fayda var, 02:00 sonrası içki alamıyorsunuz. House of Blues San DiegoAnthology, Casbah, The Tower BarOnyx RoomWhiskey Girl gibi gece noktaları her tür ve tarzdan müzik ve eğlence noktasında gecenin uğrak noktalarını oluşturuyor.

Ne Almalı

Buranın da hediyelik eşya alt yapısı sağlam diyebiliriz. Standart hediyeliklerin haricinde kültürel hediyelikler de son derece yoğun. Ne diyelim. İyi alışverişler.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları