turrehberin.com

Shkoder (İşkodra)

Shkoder

Shkoder, bizde bilindik ismiyle İşkodra, bölgenin en önemli merkezlerinden biri olma özelliğini çok uzun yıllardır sürdürmekte olan bir kent. Önceleri İliryalıların başkentlerinden biri olarak ticaret merkezi konumuna gelmiş kent, daha sonraları Roma İmparatorluğu altına girmiş. Dalmaçyalıların da bir dönem yönettiği kenti sonraları Bizans İmparatorluğu yönetmeye başlamış. Bu dönemde Sırpların buraya yerleştirildiği bilinmekte. Fatih Sultan Mehmet döneminde 2 ayrı seferde kuşatılan İşkodra, 1479 yılından itibaren Osmanlının Sancak beyliği konumuna geliyor. 1912 tılında Osmanlı'dan kopan İşkodra kenti 1913 yılında Arnavutluk altına geçiyor.

Gece Hayatı

İşkodra gece hayatının olduğu şehirlerden birisi. Gidilebilecek kafeler, barlar ve gece kulüpleri bulunmakta ve büyük çoğunluğu merkezde kalıyor. Çok özellikli bir mekan bakanlardansanız eliniz boşta kalabilir. Bizden uyarması.

Ne Almalı

Hediyelikler tamamen standart diyebiliriz. Bu tür turistik hediyelikler satan 1-2 büyük dükkan bulunmakta. Ancak Skhoder veya İşkodra'dan daha çok Arnavutluk temalı hediyelikler gördük biz. Magnet ve şapkalar ön planda.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları