Perth

Perth, Batı Avustralya Eyaletinin başkenti olarak yaklaşık 2 milyon kişinin yaşadığı, Avustralya’nın en büyük 4. kenti konumunda olan bir şehir. Swan Nehri kolonisinin yönetim merkezi olarak Amiral James Stirling tarafından, Yüzbaşı olduğu dönemde 1829 yılında kurulmuş. İsmini her ne kadar İskoçya’daki Perth şehrinden almış olsa da, o şehirden daha popüler bir hale gelmiş. 19 yy. sonlarındaki Batı Avustralya altına hücum döneminde nüfusu kabarmış. 2. Dünya Savaşı sonrasında ise özellikle İngiltere, Yunanistan, Yugoslavya ve İtalya’dan yoğun göç alan şehir, etraftaki madenleri ile ekonomisini yükseltmiş. Bugün için PerthDünyanın en yaşanabilir şehirleri listesinde 21. sırada.

Gece Hayatı

Deniz kenarı olan bir çok şehir gibi, Perth’de de gece eğlenceleri mevcut. Buradaki kültür daha ağırlıklı olarak Bira üzerine. Ama size çok farklı ortamlar da sunuyor. Kendinizi gerçekten Avustralya’da hissetmek istiyorsanız, otantik ortamı ile The Shed, kokteylleri ile ünlenmiş Carnegies, canlı müziği ile sıcak bir ortam sunan Universal Bar ve Fremantle Limanındaki muhteşem lokasyonu ile birayı biraz daha pahalıya satan Little Creatures size uygun yerlerin içinden seçtiklerimiz. Sabaha kadar eğlenmek isteyenler için Northbridge bölgesine gitmelerini tavsiye ederiz.

Ne Almalı

Avustralya’nın sembolleri belli. Hayvan olarak Kangru gibi figürler, el sanatı ve yerel kültür anlamında Bumerang ve kovboy şapkaları öne çıkanlar arasında. Murray Caddesi bölgesinde birçok hediyelik dükkan bulunmakta. Bunların içerisinde City Gifts & Souvenirs, bulundurduğu çeşitlilikten ötürü daha ön plana çıkıyor.

Başa dön tuşu