turrehberin.com

Sydney

Sydney, Avustralya ve Okyanusya'nın en kalabalık ve büyük kentidir. Doğal bir liman konumunda olması nedeniyle oldukça önemli bir liman kenti konumuna gelmiştir. İlk olarak 1788 yılında İngiliz kolonistler tarafından kurulan Sydney, bugün 250'den fazla dilin konuşulduğu ve bir çok ırkın yer aldığı 5 Milyon civarı kişinin yaşadığı bir şehirdir. 1850 yılında 35,000 kişi olan şehir nüfusu, 1851 yılında altın madenlerinin keşfi sonucunda 1871 yılına gelindiğinde 200,000 kişiyi geçmiştir. Yaz olimpiyatlarının 2000 senesinde yapılmasından sonra, dünya turizminde daha fazla yer almaya başlayan şehrin Opera Binası 2007 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınmıştır.

Gece Hayatı

Tamamen doğal ve yerli bira türleri ile tanışmak isterseniz, Avustralya'nın en eski ve butik birahanesi olan Lord Nelson'a uğrayın deriz. Eskilerden kalma bir tarz, biraz jaz veya blues da olsun diye düşünürseniz, o zaman rotanızı Baxter Inn'e çevirin. Ama gittiğiniz tarihte hava da güzel ise, Island Bar sizi etkileyecektir.

Ne Almalı

Avustralya veya Sydney'in özelliği olan neredeyse her şeyden bir hediyelik oluşturulmuş durumda. Opera binasından Koala'lara kadar her türlü nesnenin hediyeliği bulunmakta. Tabii ki büyük kısmı standart hediyelikler. Beğendiğinizi alabilirsiniz.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları