turrehberin.com

Salzburg

Salzburg

Avusturya'nın orta-kuzey kesiminde yerleşim bölgesidir. Avusturya'nın bır eyâletidir. 150.000'lik nüfusuyla Avusturya'nın 4. büyük şehridir. Alp dağlarının eteğinde, Almanya sınırında, Viyana'nın 270 km. batısında yer alan aynı adlı eyaletin merkezidir. Salzach nehrinin kenarında yer alan bu kent, adını buranın ilk sakinlerinin hayatını kazandıkları zengin tuz çökeltilerinin almıştır. Başlıca sanayi kolları arasında çalgı yapımcılığı, bira yapımcılığı, dokuma sanayii, çeştili makineler ve elektrikli gereçler yapımı, basımcılık ve yayımcılık v.b. sayılabilir. Ama başlıca gelir kaynağını turizm oluşturmaktadır. Mozart'ın doğum yeri olan kent, her yıl düzenlenmekte olan Salzburg Festivali ile binlerce klasik müzik hayranını kendisine çekmektedir.

Gece Hayatı

Bir üniversite ve sanat şehri olarak, Salzburg yeterli derecede gece hayatını sunmaktadır. Ancak ilk defa ziyaret edenler, şehrin tarihi dokusunu koruma amaçlı yerel kanunlardan ötürü gece hayatı reklam veya tabelalarını fark edemeyebilirler. Rudolfskai bölgesinde birkaç uygun bar bulunmaktadır. Kulüp mantığından biraz uzak olan Salzburg'da, tabii ki Klasik Müzik için güzel yerler ve şovlar bulunmakta.

Ne Almalı

Her yerde rastlayabilirsiniz. O yüzden doğal bir tercih olarak Mozart motifli çikolataları tercih edebilirsiniz. Onun haricinde yerel kıyafetler içindeki porselen bebekleri de tercih edebilirsiniz.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları