turrehberin.com

Bakü

Bakü, Azerbaycan'ın hem en büyük kenti hem de başkentidir. Şehir olarak deniz seviyesinin 28 metre altındadır ve Hazar Denizi'nin hemen kıyısında kurulmuştur. M.Ö. 3000 yıllarına kadar giden yerleşim izleri bulunmaktadır. Ülke nüfusunun neredeyse dörtte biri burada yaşamaktadır. Türkiye'den gittiğinizde kendinizi bir başka Türk şehrinde hissettiğiniz bir şehirde bulacağınız kesin. Buna imkan tanıyacak yoğunlukta Türk malları ve restoranları da bulunmakta. Dil olarak da hiç bir sıkıntı çekmeyeceğinizi söyleyebiliriz. Özellikle petrol geliri (neft) ile neredeyse tamamen yeniden inşa edilmiş şehir, mimarisi ile sizi kendine aşık edecek. Yalnız belirtmemiz gereken şey ise özellikle Bakü'de harcamalarınıza dikkat etmeniz. Zira Manat, Dolar kadar değerli bir para birimi.
fountain

Gece Hayatı

Eskiden daha canlı bir gece hayatı olduğu söylense de, pek özel bir gece hayatı yok. Ama yine de Azerbaycan'daki en hareketli gecelerin Bakü'de yaşanabileceği kesin neredeyse. Özellik Fıskiye Meydanı ve etrafındaki disco, bar ve publar gecenin ilerleyen saatlerine kadar açıklar.

Ne Almalı

Doğalgaz, biraz petrol gibi giriş yapmak isterdik. Geriyede pek fazla birşey kalmıyor aslında. Tamamen standart turistik hediyeler var. Arada orjinal birşeyler bulabilirseniz kaçırmayın. Yalnız Azeri Manat'ı Türk Lirasından değerli. Hatırlatalım.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları