BAHAMALAR

Bahama adaları‘na gidecek Türk vatandaşlarına 90 günü aşmamak kaydıyla, vize uygulanmamaktadır. Türk pasaportlarına uygulanan vizeler ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız. ara birimi olarak Bahamalar Doları(BSD) kullanılmaktadır. 1 USD, 1 BSD’ye eşittir. Bugünkü kur için buraya tıklayınız.

Küba, Dominik Cumhuriyeti ve Haiti’nin hemen kuzeyinde bulunan 700 kadar adadan oluşan Bahama Adalarının başkenti Nassau‘dur. Nassau ve Eleuthera şehirleri, Karayip Korsanları zamanında önemli kasabalardı. 1492 yılında Colombus’un Amerika kıtasından önce ilk adım attığı yer olan Bahama adalarında, 1648 yılında Bermuda adasına İngilizlerin yerleşmesine kadar yerleşim olmamıştır. 18. yy’a kadar çoğunlukla Karayip korsanlarını barındıran adalar 1718 yılından itibaren İngiliz Kolonisi statüsüne girdi. 1834 yılında köleliğin kaldırıldığı Bahamalar 1973 yılından itibaren İngiltere Kraliçesine bağlı kalmak kaydı ile bağımsız bir ülke statüsü kazanmıştır. Bugün Amerika kıtasının Birleşik Devletler ve Kanada’dan sonra en zengin 3. ülkesi konumundadır.

Ne Yemeli

Tamamen adalardan oluşan bir devlete gittiğinizde elbetteki keçi yemelisiniz. Şaka yapıyoruz… Elbette deniz mahsulleri. Bahamalardan döndüğünüzde deniz mahsullerine doymuş olacaksınız.

Ne Almalı

Deniz kabukları, deniz kabuklarından üretilme takılar ve süsler, hasır şapkalar, İngiliz Kraliçesi ve kimi zaman da korsanlar dönemini hatırlatan küçük hediyelikler sizi tatmin edecektir.

HAVANA BÜYÜKELÇİLİĞİ

Adres: 5 TA AVENIDA NO: 3805 ENTRE 36 Y 40, MIRAMAR, Ciudad de La HAVANA CUBA Telefon: +1 – 613 – 902 – 57 11 Faks: 00 537 204 28 99 E-Posta: embajada.habana@mfa.gov.tr Web Adresi: http://havana.be.mfa.gov.tr Görev Bölgesi: Bahamalar, Jamaika

Blok Başlığı

Başa dön tuşu