turrehberin.com

BELÇİKA

Belçika Placeholder
Belçika

BELÇİKA

Belçika KrallığıAvrupa Birliği kurucu üyesidir ve NATO ile Avrupa Parlamentosu gibi birçok yönetim merkezini topraklarında barındırır. Bu yüzden Belçika'ya yapacağınız seyahatler için Schengen (Şengen) vizesi alınması zorunludur. Türk pasaportlarına uygulanan vizeler ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız. Para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Bugünkü kur için buraya tıklayınız.

Roma İmparatorluğu döneminde Gallia Belgica adı altında bir eyalet olan ve daha sonra alçak topraklar olarak adlandırılan bölge, ticaret ve sanatın ağırlıklı olduğu bir alandı. Daha sonraları Benelüks adı altında adlandırılan topraklarda bugün Hollanda, Belçika ve Lüksemburg devletleri vardır. Bu toprakların bir diğer adı ise "Avrupa'nın Savaş Alanı"dır. Her iki dünya savaşı bu isme daha da fazla bir gerçeklik katmıştır. Bugün kuzeyinde ve güneyinde birbirinden farklı dilleri konuşan bir halkın yaşadığı Belçika, toplamda 11 milyon nüfusu olan bir ülkedir. Avrupa'da ki diğer küçük ülkeler gibi ülkeye ulaşabileceğiniz tek hava limanı Brüksel'deki hava limanıdır. İlk yerleşimcileri Keltler ve Cermenler olan bu topraklarda bugün farklı ırk kollarından, farklı dillerden ve kültürlerden insanlar yaşamakta ve bu ülkeye ayrı bir renk katmaktadır.

belçika bayrağı
boterhammen-turrehberin

Ne Yemeli

Belçika mutfağı aslen Almanya, Hollanda ve Fransa'nın mutfaklarının karması gibidir.Damak tadı olarak zevkli bir tarzları olduğu söylenebilir.
Botterhammen / Ekmek dilimi ile özel bir sunum
Waffle
belçika alışveriş-turrehberin

Ne Almalı

Belçika çikolataları ile ünlü bir ülkedir. Bu ülkeye gittiğiniz taktirde çikolatalarını hediye olarak getirebilirsiniz. Bir diğer ürün ise el yapımı danteller. Çok ufak ve kolye ucu olacak şekilde cama içine yerleştirilmiş olanları bile bir miktar pahalı.

BRÜKSEL BÜYÜKELÇİLİĞİ

Adres: 4, Rue Montoyer 1000 Bruxelles Belgique

Telefon: +32 2 5061120 /+32 2 5134095 Faks: +32 2 5140748 E-Posta :embassy.brussels@mfa.gov.tr Web Sitesi :http://bruksel.be.mfa.gov.tr/

Görev Bölgesi: Belçika

Konsolosluklar : Brüksel, Anvers(Antwerp)

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları