turrehberin.com

Brugge

Brugge, ilk bakışta aşk demektir. Ortaçağ mistizmini barındıran şehir bu özelliği ile UNESCO Dünta Mirası Listesi'ne de girmiştir. Şehrin kanalları yüzyıllar boyunca deniz ticaretini buraya taşımış ve 15. yy.'da şehir hiç olmadığı kadar zenginleşmiştir. Özellikle el sanatları, çikolata, hattatlık gibi çeşitli dallarda ün salan şehir, çok uzun süreler Burgundy hanedanı için önemli bir liman kenti olmuştur. Bugün dahi birçok açıdan önem arzeden bu kente, gemi turları da uğramaktadır. Gururlu kuğuların nöbet tuttuğu Brugge kanalları, rüzgarlı ortaçağ sokakları ve güzel meydanları ile şehir tam bir romantizm merkezidir. 

Nlifebruge

Gece Hayatı

Bruges'da gece hayatı herhangi bir şehirdekine benzer. Ancak buranın yerel biraları ön plana çıkıyor. Gece hayatının önde gelen kesimlere şehir meydanı etrafında konuşlanmış durumda.

Ne Almalı

Bruges, Belçika'nın diğer şehirleri gibi çikolata, el yapımı dantel ve bir de lokal birası ile ünlü. Tabii her zamanki hediyelikleri de bulabilirsiniz. Bir de rastlarsanız Holy Blood hediyelikleri alabilirsiniz.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları