Brugges

Brugge, ilk bakışta aşk demektir. Ortaçağ mistizmini barındıran şehir bu özelliği ile UNESCO Dünta Mirası Listesi‘ne de girmiştir. Şehrin kanalları yüzyıllar boyunca deniz ticaretini buraya taşımış ve 15. yy.’da şehir hiç olmadığı kadar zenginleşmiştir. Özellikle el sanatları, çikolata, hattatlık gibi çeşitli dallarda ün salan şehir, çok uzun süreler Burgundy hanedanı için önemli bir liman kenti olmuştur. Bugün dahi birçok açıdan önem arzeden bu kente, gemi turları da uğramaktadır. Gururlu kuğuların nöbet tuttuğu Brugge kanalları, rüzgarlı ortaçağ sokakları ve güzel meydanları ile şehir tam bir romantizm merkezidir.

Gece Hayatı

Bruges’da gece hayatı herhangi bir şehirdekine benzer. Ancak buranın yerel biraları ön plana çıkıyor. Gece hayatının önde gelen kesimlere şehir meydanı etrafında konuşlanmış durumda.

Ne Almalı

Bruges, Belçika’nın diğer şehirleri gibi çikolata, el yapımı dantel ve bir de lokal birası ile ünlü. Tabii her zamanki hediyelikleri de bulabilirsiniz. Bir de rastlarsanız Holy Blood hediyelikleri alabilirsiniz.

Başa dön tuşu