turrehberin.com

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ

Birleşik Arap Emirlikleri Placeholder
Birleşik Arap Emirlikleri

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ

Birleşik Arap Emirlikleri'ne gidecek Türk vatandaşlarına vize uygulanmaktadır. Türk pasaportlarına uygulanan vizeler ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız. Para birimi olarak Dirhem(AED) kullanılmaktadır. 1 USD, yaklaşık 3,67 AED'ye eşittir. Bugünkü kur için buraya tıklayınız.

7 ayrı emirlikten oluşan Birleşik Arap Emirlikleri, bağımsızlıklarını 1971 yılında İngiltere'den kazanmıştır. Toplamda yaklaşık 10 milyon kişinin yaşadığı ve başkenti Abu Dabi olan devletin 8 milyona yakın yaşayanı yurt dışından gelerek yaşayanlar kalan 2 milyon kadarı ise ülkenin kendi vatandaşıdır. En büyük kenti Dubai'dir. İlk insan izlerine 130,000 yıl kadar önceden rastlanmaktadır. İslamiyet öncesi Hristiyan bağlantısı da bulunmaktadır. İslam sonrası Portekiz ve Osmanlı altına geçen topraklar, I. Dünya Savaşı sonrası İngilizler tarafından elde tutulmuştur.

Flag_of_the_United_Arab_Emirates.svg

Ne Yemeli

Arap Emirliklerinde bölgeye has 3 yemek türü var. Pirinç, et ve balık. Doğal olarak eğer farklı bir mutfaktan yemek yemek istemiyorsanız, bu üç türden kombinasyon yapacaksınız demektir.

Ne Almalı

Standart hediyeliklerin yerel örnekleri ile yetinmeniz gerekecek gibi gözüküyor.

ABU DABİ BÜYÜKELÇİLİĞİ

Adres: Turkish Embassy, Diplomatic Area, (Sector:W59/02 Sector:1) P.O. Box:3204 Abu Dhabi-UAE Telefon: +971 2 410 99 99 / +971 2 441 76 66-- Büyükelçi Sekreteri : +971 2 410 99 38 Faks: Büyükelçilik : +971 2 410 99 05, Konsolosluk Şubesi : +971 2 441 71 68 E-Posta: embassy.abudhabi@mfa.gov.tr Web sitesi: http://abudhabi.be.mfa.gov.tr Görev Bölgesi: BAE/Abu Dhabi emirliği

Konsolosluklar : Dubai

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları