turrehberin.com

Birmingham

Birmingham, 10,000 yıl kadar öncesine ait insan kalıntılarına rastlanan bir bölge olsa da, yerleşim anlamında ilk izler M.Ö 1,700 - 1,000 arasında ufak yerleşimler şeklindedir. 1. yy.'daki Roma İmpartorluğu'nun Britanya'yı fethi döneminde Roma yollarının kesişme noktası olan bölge, esasen Arden Ormanları olarak bilinen sık ormanların bulunduğu bu bölge, Doomsday Book kayıtlarında (1086), 20 şilin değerinde fakir bir yer olarak anlatılır. Bugün ise dünyanın önde gelen ticaret şehirlerinden birisi olan Birmingham, aynı zamanda İngiltere'nin de en büyük kentlerinden birisi konumundadır. 1538 yılından itibaren özellikle demir ve demir ürünlerinin ticareti üzerinden gelişmeye başlayan şehir,1600'lerde bu ticareti artık oturtmuştu. Endüstrileşme ile daha da büyüyen şehir, bugünkü haline, 1800'lü yıllardan itibaren sanayinin yanına eklediği bankacılık sektörüyle gelmiştir.

birminghamnightlife

Gece Hayatı

Hepsi bir yerde tarzı bir yere gidip, keyfime göre seçeyim derseniz size tavsiyemiz Broad Street olacaktır. 40'tan fazla bar, pub, restoran, club ve hatta casino var. The Mailbox ise yine benzeri bir başka bölgedir. Ama şehir merkezinde bulunan ve Birmingham'ın en büyük Pub'ı olan The old Joint Stock'u mutlaka ziyaret edin.

hediyelikbirmingham

Ne Almalı

Standart hediyeliklerin haricinde çok çok özel, buraya has bir şey olduğunu söylemek zor. Standartlarla yetinmek zorundasınız.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları