Brighton

Brighton, 1086 yılında yazılan “Doomsday Book” da Brighthelmstone (Parlak Miğfer Taşı) adı altında kayıda geçmiştir. Arkeolojik çalışmalar ise Bronz Çağından itibaren yerleşim örnekleri verir. İngiltere’nin sahil kasabası olarak bilinen şehir, yakındaki bir diğer kasaba olan Hove ile 1997 yılında birleşmiş, 2000 yılında ise Kraliçe tarafından şehir olarak “Brighton ve Hove” adı altında kabul edilmiştir. Bugün yaklaşık nüfusu 275,000 olan şehirin adı halk arasında, yine de eski isim tercih edilmekte. Şehir aynı zamanda İngiltere’nin en mutlu şehri olarak bilinir. Bakalım siz bu mutluluktan payınıza düşeni alabilecek misiniz?

Gece Hayatı

ABBA, Eurovision Şarkı yarışmasını burada kazanmıştı. Yani müzik Brighton’a yabancı değil, aksine belki de İngiltere’nin en müzikal şehri.Doğal olarak da gece hayatı oldukça canlı. En iyi gece klüpleri South Coast‘da bulunuyor. Eğer güzel bir noktada bir-iki kadeh atmak isterseniz Medusa Bar gibi publar da işinizi görebilir.

Ne Almalı

Standart hediyeliklerin haricinde çok çok özel, buraya has bir şey olduğunu söylemek zor. Standartlarla yetinmek zorundasınız. Belki zevkinize uygun kıyafet düşünebilirsiniz.

Başa dön tuşu