turrehberin.com

Brighton

Brighton, 1086 yılında yazılan "Doomsday Book" da Brighthelmstone (Parlak Miğfer Taşı) adı altında kayıda geçmiştir. Arkeolojik çalışmalar ise Bronz Çağından itibaren yerleşim örnekleri verir. İngiltere'nin sahil kasabası olarak bilinen şehir, yakındaki bir diğer kasaba olan Hove ile 1997 yılında birleşmiş, 2000 yılında ise Kraliçe tarafından şehir olarak "Brighton ve Hove" adı altında kabul edilmiştir. Bugün yaklaşık nüfusu 275,000 olan şehirin adı halk arasında, yine de eski isim tercih edilmekte. Şehir aynı zamanda İngiltere'nin en mutlu şehri olarak bilinir. Bakalım siz bu mutluluktan payınıza düşeni alabilecek misiniz?

Gece Hayatı

ABBA, Eurovision Şarkı yarışmasını burada kazanmıştı. Yani müzik Brighton'a yabancı değil, aksine belki de İngiltere'nin en müzikal şehri.Doğal olarak da gece hayatı oldukça canlı. En iyi gece klüpleri South Coast'da bulunuyor. Eğer güzel bir noktada bir-iki kadeh atmak isterseniz Medusa Bar gibi publar da işinizi görebilir.

Ne Almalı

Standart hediyeliklerin haricinde çok çok özel, buraya has bir şey olduğunu söylemek zor. Standartlarla yetinmek zorundasınız. Belki zevkinize uygun kıyafet düşünebilirsiniz.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları