turrehberin.com

Manchester

Manchester, diğer bir çok büyük Avrupa şehri gibi, Roma İmparatorluğu döneminden kalma bir şehirdir. MS. 79'da burada kurulan Mamucium kalesi ile ilk yerleşim gerçekleşmiştir. Bugün bile yerlilere Mancunian denir. Bugün İngiltere'nin nüfus olarak en büyük ikinci kenti olan Manchester, 18. yy.' a kadar çok bir büyüme göstermedi. Ancak 18. yy'da Endüstri devrimi ile birlikte, Tekstil endüstrisi ile canlanan şehir, hem dünyanın ilk endüstri kenti olmuştur, hem de 300 yıl aradan sonra 1853'te İngiltere'de şehir olarak tanınan ilk şehir olmuştur. Manchester İngiltere'nin Londra'dan sonra, Birleşik Krallık'ın ise Londra ve Edinburg'dan sonra en fazla turist çeken şehri ve aynı zamanda 92 milyar dolarlık geliri ile en fazla kazanan ikinci şehridir. Bu endüstri şehri, 2. Dünya Savaşı'nın hedef olan şehirlerin başında gelen şehir, Alman uçakları tarafından yapılan bombalamalarda oldukça fazla hasar görmüş, özellikle eski şehir merkezi çok ciddi zarar görmüştür.

Gece Hayatı

Jazz seviyorsanız Matt & Phred's gitmeniz gereken yerdir. Trend olmamakla beraber daha canlı olan Revolution ise gençlerin ve öğrencilerin takıldığı bir noktadır. Bluu oldukça popüler bir restoran,bar ve terastır. Yaklaşık 200 yıllık bir geçmişi olan Peveril of The Peak ise tipik bir pub gecesi için biçilmiş kaftan olabilir.

Ne Almalı

Bu şehrin en ünlü noktası şüphesiz Old Trafford stadyumu ve bu stadın sahibi olan Manchester United. Bu ikisi hakkında alabileceğiniz sınırsız gibi gözüken ürünlerin haricinde standart hediyelikleri de bulabilirsiniz.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları