turrehberin.com

Nottingham

Nottingham, Anglo-Sakson'lar döneminde Tigguo Cabauc, yani Mağaralar Bölgesi adında bir yerdi. Bölge daha sonra Danimarka / Viking orduları tarafından ele geçirildi. 11. yy. da Nottingham Kalesi yapılmıştı. Aslan Yürekli Richard, Haçlı Seferlerinden döndüğünde kale, içlerinde Nottingham Şerifinin de bulunduğu Prens John taraftarlarınca işgal altındaydı. Richard kaleyi kuşatarak aldı. Ünlü hırsız kahraman Robin Hood'un hikayesi, bu savaşın hemen öncesinde, kötü kalpli şerif ile savaşını anlatır. Şehir aynı zamanda 19 ve 20. yy. arasında en ünlü dantel üretim merkezlerinden biri konumundadır.

Gece Hayatı

İngiltere'desiniz. Yani Bira'nın her türlüsünün olduğu ülkede. Doğal olarak burada bir gece dışarıda geçirecekseniz, ilk gideceğiniz yerler publar olacak. Şehirdeki en ünlü yerler içerisinde şüphesiz ki Ye Olde Trip to Jerusalem geliyor. Sadece şehrin değil, İngiltere'nin de en eski barlarından olduğunu iddia ediyorlar. Kuruluşlarının 1189 yılında olduğu iddiasındalar. Ancak ispat edebildikleri ilk tarih The Pilgrim adındaki han ile 1751 tarihi. Yine de oldukça eski bir tarihi olan bu pub size farklı bir ambians sunuyor.

Ne Almalı

Çok fazla denilebilecek bir şey yok. Şehir henüz o kadar turistik değil diyebiliriz. Daha çok Robin Hood temalı şeyler bulabilirsiniz. Bir de tabii ki Warhammer var.
Ama gerçekten hediyelik olarak alınabilecek en iyi şey, DANTEL... 

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları