Rio de Janeiro

Rio de Janeiro, veya en kısa tanımıyla Rio, dünyanın nüfus açısından en büyük şehirlerinden birisidir. 2012 yılında şehrin bir kısmı UNESCO Dünya Mirası listesine eklenmiştir. 1565 yılında Portekizliler tarafından kurulan şehir, 1763 yılında Brezilya eyaleti başkenti olmuş, 1889 yılına kadar Brezilya İmparatorluğuna başkentlik yapmış ve 1960 yılına kadar Brezilya Cumhuriyeti başkentliğini üstlenmiştir. 1960 yılından sonra ise başkent ünvanı Brasillia kentine geçmiştir. Güney yarım kürenin en fazla ziyaret edilen şehirlerinden birisi olan şehir, samba ve Rio festivali ile de dünyaca ün yapmıştır. Güney Amerika kıtasının en fazla turist çeken şehri olan şehir, Brezilya için de turizm ve kültür merkezi konumunda.

Gece Hayatı

Rio’nun neredeyse her tarafı gece hayatı konusunda canlı diyebiliriz. Özellikle Samba müziği bu konuda başı çeker pozisyonda. Lapa 40 Graus, şehrin merkezi bir konumunda, tüm dans yeteneklerinizi gösterebileceğiniz bir yer. Bla Bla Champanheria ise güzel bir bar olarak size ev sahipliği yapabilir.

Ne Almalı

Hz. İsa heykeli, Samba, Futbol gibi temalara sahip her türlü ucuzunda pahalısına hediyelik bulabiliyorsunuz. Ama buranın sembolü Kurtarıcı İsa sembolü.

Başa dön tuşu