Sao Paulo

Sao Paulo, için ünlü aktris Marlene Dietrich “Rio güzeldir ama Sao Paulo şehirdir.” demiştir. Gerçekten de, buraya gelince, kültürel anlamda daha bir kapsamlı şehir ile karşılaşırsınız. Paulistanos (buranın yerlileri) çok çalışarak, burayı Brezilya’nın hem kültürel hem de ekonomik merkezi haline getirmiştir. Sadece Brezilya veya Güney Amerika’nın değil, aynı zamanda tüm güney yarım kürenin en zengin kenti olan Sao Paulo’da 21 milyondan fazla insan yaşamakta. 1554 yılında kurulan yerleşim uzun süre fakir bir yer olarak kalmış. 1711 yılında şehir statüsüne taşınan yerleşim, 1720 yılında altın madenlerinin keşfi ile bir anda patlama yapmış. Sadece altın ile ünlenmeyen şehir, bunun yanına kahveyi de eklemiştir. Bugün dünyanın en zengin 10. kenti olan bu şehri, imkanınız varsa mutlaka görün.

Gece Hayatı

Burası belki de Brezilya’nın en iyi gece hayatının olduğu şehir. Bela Vista bölgesinde daha çok canlı müzik var. Vila Madalena ve Pinheiros bölgeleri ise daha çok trend klüplerin olduğu bölgeler. The Jardins ise daha çok üst düzey barlara sahip. Özellikle Çarşamba ve Perşembe akşamları çok daha aktif.

Ne Almalı

Hz. İsa heykeli, Rio’da olduğu gibi burada da daha önde. Bu şehir, rakibi Rio’ya göre daha kültürel olsa da hediyelik açısından hala Rio ön planda. Standart hediyelikler bulacaksınız.

Başa dön tuşu