turrehberin.com

Nice ve Cote D’Azur

Nice

Nice, önceleri İtalyan daha sonra ise Fransız olan bir kent. Akdeniz'in yüzyıllardır en ünlü ve en çok ziyaret edilen yerlerinden birisi ve aynı zamanda Côte d'Azur (Mavi Sahil) içinde kalan şehirlerden. Grekler, Romalılar ve sonrasında gelen yüzyıllarda insanlar hep buraya tatile geldiler. Günümüzde de Fransa'nın en önemli turizm merkezi denilebilir. Genel turistik dönemi yaz ayları olmakla birlikte, en pahalı olduğu dönem de yine aynı dönemdir. Fransız Rivierası olarak da bilinen bölge İtalyan sınırından başlayarak Saint-Tropez'e kadar devam eden bölgedir ve bu bölge dünyanın ilk modern resort alanı olarak da anılmaktadır. Nice kenti ise bu parkurun en büyük kenti ve aynı zamanda Paris Havalimanlarının haricinde Fransa'nın en işlek üçüncü havalimanına sahip kentidir. Özellikle 1700'lü yıllardan sonra başta Avrupalı Kraliyet Aileleri ve tüccarlar olmak üzere, günümüze kadar bir çok insan bu bölgede Deniz-Kum-Güneş tatili yapmayı tercih etmekte.

Gece Hayatı

Paris, Barcelona ve Oryantalist izler taşıyan Nice ve Fransız Riviyerası geceleri oldukça canlı ve hızlı geçebiliyor. Saleyarue Droite ve Place Masséna bölgeleri gitmeniz gereken yerler.

Ne Almalı

Nice ve Cote d'Azur bölgesinden ne alalım derseniz, hiç bir şey almayın tavsiyesinde bulunuruz. Zira burada her şey gereğinden fazla pahalı. Üstelik her yerde alınabilecek şeyler. Hediyelik olarak da öyle çok özel bir malzeme yok.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları