Nice ve Cote D'Azur

Nice, önceleri İtalyan daha sonra ise Fransız olan bir kent. Akdeniz’in yüzyıllardır en ünlü ve en çok ziyaret edilen yerlerinden birisi ve aynı zamanda Côte d’Azur (Mavi Sahil) içinde kalan şehirlerden. Grekler, Romalılar ve sonrasında gelen yüzyıllarda insanlar hep buraya tatile geldiler. Günümüzde de Fransa’nın en önemli turizm merkezi denilebilir. Genel turistik dönemi yaz ayları olmakla birlikte, en pahalı olduğu dönem de yine aynı dönemdir. Fransız Rivierası olarak da bilinen bölge İtalyan sınırından başlayarak Saint-Tropez’e kadar devam eden bölgedir ve bu bölge dünyanın ilk modern resort alanı olarak da anılmaktadır. Nice kenti ise bu parkurun en büyük kenti ve aynı zamanda Paris Havalimanlarının haricinde Fransa’nın en işlek üçüncü havalimanına sahip kentidir. Özellikle 1700’lü yıllardan sonra başta Avrupalı Kraliyet Aileleri ve tüccarlar olmak üzere, günümüze kadar bir çok insan bu bölgede Deniz-Kum-Güneş tatili yapmayı tercih etmekte.

Gece Hayatı

Paris, Barcelona ve Oryantalist izler taşıyan Nice ve Fransız Riviyerası geceleri oldukça canlı ve hızlı geçebiliyor. Saleyarue Droite ve Place Masséna bölgeleri gitmeniz gereken yerler.

Ne Almalı

Nice ve Cote d’Azur bölgesinden ne alalım derseniz, hiçbir şey almayın tavsiyesinde bulunuruz. Zira burada her şey gereğinden fazla pahalı. Üstelik her yerde alınabilecek şeyler. Hediyelik olarak da öyle çok özel bir malzeme yok.

Başa dön tuşu