turrehberin.com

Bologna

Bologna

Bologna, gümünüzde İtalyan turistlerin fazlasıyla aşina oldukları ancak yabancı turistlerin pek bilmedikleri bir turistik şehir. 380.000 kişi kadar bir nüfusu bulunan şehir, Avrupa tarihinin en eski Üniversitelerinden birisine sahip olmanın verdiği bir ünle birlikte hala bir üniversite kenti diyebiliriz. Aslında Spagetti Bolognese yediyseniz, şehre giriş yaptınız demektir. M.Ö 1000'lerde başlayan yerleşim esnasında Keltlerden Hunlara, Gotlardan Fransızlara bir çok ırk tarafından ele geçirilen ve yönetilen şehir hep bir ikilem içerisinde olmuş. Nisan - Eylül ayları harici gidiyorsanız mutlaka soğuk bir havaya gidiyorsunuzdur. Bizden söylemesi

Gece Hayatı

Burası bir üniversite kenti ise elbette ki gece eğlencesi de iyi olmalı. Zaten öyle de. İki kulenin hemen yakınında ki KİNKİ, İtalyanın en iyi gece kulübü olarak anılıyor. Öyle ki, burada Jimi Hendrix bile çalmış. Bologna Merkez İstasyonu'nun hemen yanıbaşında bulunan Locomotiv Club ise Rock müzik severler için biçilmiş kaftan. Arteria ise eski şehir merkezinde güzel bir seçenek.

Bologna hediyelik

Ne Almalı

Spagetti Bolognese ve İki Kule, en fazla ortada dolanan hediyelik şekilleri içerisinde. Bunların çok çeşitli hediyelik türlerini bulabiliyorsunuz. Buranın çikolata ile de ünlendiğini söyleyebiliriz. Ancak 2 veya 3 gün kalacaksanız bizce mutlaka "Bologna Welcome Card" alın. 48 ve 72 saatlik kullanımı olan iki ayrı kart var. Müzelere girişte, toplu taşımada, hatta hediyelik alışverişlerinde çok işe yarıyor. Gitmeden evvel internet üzerinden de hazırlatabiliyorsunuz. Detaylı bilgi için Bologna Welcome sitesinden bilgi alabiirsiniz. 

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları