Genova

Genova, 1,5 milyonu aşan metropolitan nüfusu ile hem İtalya’nın hem de Akdeniz çanağının en önemli liman kentlerinden birisi olan şehrin eski şehir merkezi, 2006 yılından günümüze UNESCO Dünya Mirası Listesi içerisinde. Tarih içinde önemli karakterleri bünyesinden çıkaran Genova, özellikle Kristof Kolomb ile ön plana çıkmış. Osmanlı İmparatorluğu döneminde, genelde iyi ilişkiler içinde olunan Ceneviz Cumhuriyeti, işte burası. Bugün İstanbul’da bulunan Galata Kulesi, ki kendileri dünyanın en eski kulelerinden birisidir, Cenevizliler tarafından 1348 yılında tekrar yapılmış. Yine Anadolu Kavağında bulunan Ceneviz kalesi onların eseri.

Gece Hayatı

Deniz kenarında olan şehirler romantiktir. Gece hayatı olmazsa olmaz. Doğal olarak Genova‘da da oldukça güzel yerler bulunmakta. Mükemmel bir deniz manzarasına sahip olan Estoril Club, 3’ü bir arada şeklinde bir yer olan Mako Diskotek veya haklı bir üne sahip Banano Tsunami bunlardan birkaçı.

Ne Almalı

Genova’da hediyelik deyince akla deniz ile ilgili ürünler geliyor. Tüm tarihi boyunca, denizden nasiplenmiş bir yer için anlaşılabilir bir durum. Özellikle Kristof Kolomb ile ilgili hediyelikler daha bir fazla sanki. Ama geneli bildiğimiz olağan ve sıradan hediyelikler.

Başa dön tuşu