turrehberin.com

Napoli

Napoli, yaklaşık 4,5 milyonluk nüfusu ile Akdeniz çanağının en büyük kentlerinden birisi olmasının haricinde, en uzun süreli yaşanan kentlerinden de birisidir. Her ne kadar İtalya sınırları içerisinde bulunsa da ilk kuruluşu antik Yunanlılar tarafından olmuş. Şimdiki halinin kuruluşu ise M.Ö 6. yy.'da yine Yunanlılar tarafından Neapolis adıyla kurulmuş. Zaten isim oradan dönüşerek Napoli halini almış. Bir ara Napoli Krallığının merkezi de olan şehir, özellikle Pompeii kentine yakınlığı ile bir turizm merkezi olmayı başarmış.

Gece Hayatı

Şehirde gece hayatı, saat 20:00 sonrasında Chiaia semtinde başlıyor. Birçok bar-pub bu bölgede bulunmakta.

Ne Almalı

Duvar tabaklarından magnetlere türlü türlü standart hediyeliklerin bulunduğu şehirde bizim ilgimizi çeken özellikle de şehrin dar sokaklarını hatırlatan motorsikletli maskeli insan figürleri oldu.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları