Langkawi

Langkawi, yeryüzünde cennet arayanların cevabı olan, 99 adadan oluşan bir adalar topluluğunun genel adı. Aslında yerleşim olan ana adanın adı. Kuah isimli bir kasaba var ada üzerinde. Dünyanın en önde gelen turizm cennetlerinden birisi. Bu ada hem Yağmur hem de Mangrove ormanları ile kaplı. Yağmur ormanları 500 Milyon yaşında olarak ölçümlenmiş. Ada bir çok efsaneye sahip. Aslında elinizi neye atsanız bir efsanesi var diyebiliriz. Bembeyaz kumsalları ve masmavi denizi ile yılın her günü yaz olan Langkawi, yaklaşık 150,000 kişinin yaşadığı bir yer. Cana yakın yerli halkı, çok farklı doğası ve muhteşem kumsalları ile Langkawi, sizi kendine aşık edecek tüm özelliklere sahip. Unutmadan söyleyelim. Langkawi, Duty Free bir ada. Yani aldığınız hiçbir şey için vergi vermiyorsunuz. Ada turizminden hoşlananlar için mutlaka ama mutlaka gidilmesi gereken güzel bir tropikal ada. İyi eğlenceler.

Gece Hayatı

Langkawi daha sakin bir yer olarak göze çarpıyor. Burada gece hayatı da aynı ölçüde. Cenang Road üzerinde birkaç bar ve çeşitli kalitede restoran ve kafeler bulunmakta. Tipik bir sahil kasabası olarak, dükkanlar gece saatlerine kadar açık. Aynı bölgese çok güzel masaj salonlarına rastlayacaksınız. Tavsiye edebileceğimiz en dolu yer ise genelde Sunba Bar. Yerli ve yabancı bir çok kişi burada çıkan ve gayet iyi çalan grupları tercih ediyor.

Ne Almalı

Batik ve ahşap oyma burada alabileceğiniz hediyeliklerin başında geliyor bizce. Ama özellikle Underwater world çıkışındaki dükkanlarda üretilmiş inci (sahte değil) bulabilirsiniz. Çikolata ve içki bedava denilecek kadar ucuz. Elektronik konusunda ise çok çeşit olmasa da, olanlar vergisiz olduklarından yine ucuzlar.

Başa dön tuşu