GüncelTurizm

2021 Pasaport Fiyatları

2021 Pasaport fiyatları, devletin kıymetli evrak yeniden değerleme işlemi sonrasında zamlanarak yeniden belirlendi. Her yıl düzenli olarak yapılan bu yeniden değerleme işlemleri sonrasında, daha önceki yıllarda uzun geçerlilik süresi olan pasaportlardan temin eden vatandaşlar ne kadar karlı bir iş yaptıklarını bir kere daha anlamış oldu. Yeni pasaport başvurusu yapacak olanları ise bir düşünce aldı. Tabii bu arada Covid-19 sebebiyle 2020 yılının büyük çoğunluğunda pasaportlar atıl kaldı. 2021 yılında ise henüz hangi ülkelere gidilebileceği ve hatta gidilip gidilemeyeceği de meçhul. Ancak yine de pasaport almanız gerekiyor ise ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Bu yıl %9.11 zam alan pasaportlar, yurt dışı seyahat hayali kuranları epey bir üzdü. Yeni yapılan değerleme pasaport ve diğer nüfus işlemleri için internet başvuru merkezi olan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün web sitesinde de duyuruldu.

2021 Pasaport fiyatları

Buna göre 2021 Pasaport Fiyatları 1 yıllık pasaport ücreti 304,40 TL’den 332,13 TL’ye çıktı. 10 yıllık pasaport bedeli ise 994,80 TL’den 1.085,42 TL’ye çıkmış oldu. Tabii bu arada defter için de 180 TL ödendiğini iletelim.

Pasaport başvurularının nasıl yapıldığına dair detaylı yazımızı “Pasaport Nasıl Alınır” yazımızdan okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu