Güncel
Trend

Covid-19 (Koronavirüs) Seyahat Sigortası Kapsamında

Seyahat Sigortası Yaptırmak İçin Bir Başka Neden

Covid-19 (Koronavirüs) Seyahat Sigortası Kapsamında

Covid-19 virüsünün seyahat sigortası kapsamına girip girmediği, bizim gibi çok seyahat etmek durumunda olan kişiler için önemli bir soru işaretiydi. Bu soru, ülkeler sınırlarını girişe kapatana kadar çok soruluyordu. Arkasından neredeyse tüm ülkelerin uyguladığı seyahat kısıtlamaları nedeniyle bir dönem unutuldu. Ama sigorta firmaları bu ihtiyacı karşılamada gecikmedi. Bir anlamda ülkelerin tekrar sınırlarını seyahat edenlere açmaları öncesinde seyahat edenleri güvence altına alacak adımlar attılar. Seyahatlerin başlaması öncesinde, seyahat edilebilecek ülkeleri nasıl seçmeniz gerektiğini anlattığımız bir yazı paylaşmıştık. Şimdi buna ek olarak neden Covid-19’u da içeren bir seyahat sigortası yaptırmanız gerektiğini de açıklayacağız.

Seyahat Sigortası Neden Gerekli?

Belki siz de fazladan bir miktar para ödememek için seyahat sigortası yaptırmaktan uzak duruyordunuz. Sonuçta “Onca seyahat sonrasına başıma hiçbir şey gelmedi.”, diye düşünebilirsiniz. Ancak seyahat sigortaları özellikle de yurt dışı seyahate gidecekler için önemli ve atlanmaması gereken bir nokta. Zaten bu sebeple birçok ülke vize vermeden önce, seyahat sigortanızın olup olmadığına bakıyor.  Ancak artık isteseniz de istemeseniz de Covid-19 nedeniyle seyahat sigortası yaptırmak isteyeceğiniz bir dönemdeyiz. Bu nedenle Sompo Sigorta Covid-19 Seyahat Sigortası adı altında bir ürün geliştirip seyahat etmek isteyenlerin hizmetine sundu.

Sigorta Neleri Kapsıyor

Sompo Sigortanın geliştirdiği Covid-19 Seyahat Sigortası, oldukça iyi düşünülmüş bir kapsama sahip. Standart sayılan bagaj kaybının ve tıbbi danışmanlığın haricinde eğer siz yurt dışında iken size bu tanı konulursa tıbbi ve yatarak tedavi giderleri teminat kapsamı dahilinde karşılanıyor. Yine eğer seyahat esnasında bu virüs tanısı size konacak olursa veya karantina altına alınırsanız, yurt dışında gerçekleşecek otel konaklaması, yemek ihtiyacı ve giyim ihtiyacına ait giderler de teminat altında. Bunların yanı sıra sigortalının daimi ikametgahına nakli ve seyahati de yine teminat altında. Ama ne yazık ki bu sigortanın kapsama altına aldığı coğrafya Rusya hariç tüm Avrupa ülkeleri olarak belirlenmiş. Türkiye’den yoğun ilgi gören ve hatta çok çok az vaka sayısına sahip Malezya gibi ülkeler dahi kapsam içerisine alınmamış. Firma bu konuda kapsama altındaki ülkelerin sayısını arttırır ise hem seyahat edecekler hem de kendi satışları açısından çok daha faydalı bir işin altına imza atmış olurlar.

Hastalık kapma korkusu yaşamadan, özgürce gezebileceğimiz güzel günlerin en kısa sürede geri gelmesi dileklerimizi canlı tutuyoruz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu