Machu Picchu’ ya girişlerde yeni uygulama

Machu Picchu’ ya girişlerde yeni uygulama

Peru’da, Kültür Bakanlığı, UNESCO Dünya Mirası Listesi içerisinde bulunan Machu Picchu ile ilgili olarak yeni bir çalışma başlattıklarını ilan etti. 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, artık Machu Picchu‘ya girmek isteyenler için yeni bir izin sistemi devreye girdi.

Bu yeni sisteme göre, tarihi şehir kalıntılarına girmek isteyenler için sabahtan ve öğleden sonra olmak üzere 2 seans üzerinden özel izinler verilecek. Sabah seansı için izni olanlar, öğleden sonraya kalamayacaklar. Böylelikle tarihi kalıntılara girişlerin sayısal olarak kontrol edilebileceği belirtiliyor.

Giriş izni almak isteyenler, internet üzerinden Machu Picchu resmi sitesine giriş yaparak buradan bilet alabileceği gibi İngiltere ve Peru seyahat acenteleri üzerinden de, bilet alabilecekler.

Özellikle site üzerinden yapılan rezervasyonları VİSA kart ile ödeyerek e-bilet basabilecek olan ziyaretçiler için belirlenen giriş zamanları ayrılmış. Sabah seansı 06:00 – 12:00, öğleden sonra seansı 12:00 – 17:30 olarak belirlenmiş durumda. Eğer tüm gün kalmak isterseniz, her iki seans için de izin ve bilet almak durumunda kalıyorsunuz.

Bakanlık, girişlerde izin kağıdı/bilet ile birlikte resmi kimlik/pasaport gösterilmesinin zorunluğu olduğunu belirtti. Machu Picchu gezilirken, resmi/kokartlı bir rehber eşlik etmediği taktirde girişe izin verilmeyeceği söylendi. Kokartlı bir rehberin maksimum 16 kişi gezdirebileceği de, bakanlıkça yapılan açıklama içerisinde belirtiliyor.

Bu derece de bir turizm ve kültür koruma bilincinin, Türkiye Cumhuriyeti tarafından uygulanacağı günleri de görebilmek dileğiyle.

 

 

 

 

Sayfayı Paylaşmak İsterseniz:

 • FACEBOOK

  Paylaşalım mı?

 • TWITTER

  Retweet :)

 • LINKEDIN

  İş'te paylaşım önemli...

Leave a comment


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


logo

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Güney Amerika

Pasifik

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları