turrehberin.com

Dresden

Dresden

"Elbe'nin Floransa'sı" veya " Mücevher Kutusu". Çek Cumhuriyeti sınırının 30 km kuzeyinde bulunan, Elbe nehri kıyısına inşa edilmiş Sakson Kralları'nın kenti. Dresden çok sayıda sanat eseri koleksiyonları barındırır. Bugüne dek ayakta kalmış olan sayısız muhteşem barok yapı, "Güçlü" Augustus döneminin şanını ve ihtişamını taşımaktadır. Almanya birleşmeden önce, Dresden eski Doğu Almanya toprakları içinde yer alıyordu. İlk yerleşim belgeleri 1216'da şehir olarak adlandırılmasıdır. 1547'den sonra ise Saksonya Seçilmişinin başkenti olmuştur. Şehri gezdiğinizde, buraya neden Mücevher Kutusu dendiğini anlayacaksınız. Bizce de saklı kalan mücevherler ile dolu bir şehir. 

dresden nightlife

Gece Hayatı

Dresden, Saksonya'nın kültürel başkentidir. Burada gece yapabilecek çok aktivite bulunur. Semperoper'de Opera, Kulturpalast'da Filermoni Orkestrası dinleyebilirsiniz. Müzikaller için Staats Operette güzel bir seçenek. Elbette birçok bar ve klüp yine şehrin çeşitli yerlerinde hizmet veriyor. Daha çok gençlerin tercih ettiği bar ve klüpler, Alaunstrasse üzerinde ve Neustadt dışına doğru yoğunlaşmıştır.

dresden_shopping_510

Ne Almalı

Gerçek anlamda buraya özel tasarlanmış bir hediyelik yok. Böylesine güzel bir şehrin daha özel hediyelikleri olmalı. Ancak her zamanki gibi t-şirt, magnet, tabak ve anahtarlık gibi ürünler mevcut. Altmarkt bölgesine gitmenizi tavsiye ederiz.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları