Almanya

Almanya gezi rehberi ile sizlere seyahatiniz esnasında yardımcı olabilecek bilgiler vermeye çalıştık. Almanya , Avrupa Birliği üyesi bir devlettir. Bu yüzden bu ülkeye yapacağınız seyahatler için Schengen (Şengen) vizesi alınması zorunludur. Türk pasaportlarına uygulanan vizeler ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız. Para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Bugünkü kur için buraya tıklayınız.

Almanya, M.Ö 2. yy esnasında ağırlıklı olarak Keltlerin yaşadığı bir alandı. Daha sonraları German kabileleri bu topraklara yerleştiler. 5-6. yy sonlarına kadar Roma İmparatorluğu’nun altında olan bu topraklar daha sonra Kutsal Roma İmparatorluğu adı altında Alman İmparatorlar tarafından yönetildiler. Özellikle Habsburg hanedanı 1800’lü yılların başına kadar bugün dahi Almanca konuşulan toprakları yönetti. 3. Krallık amacı ile 1. ve 2. Dünya savaşı esnasında topraklarını genişletmeye çalışan Almanya 2. Dünya savaşı sonrası Berlin kenti ortasından Doğu ve Batı olarak bölündü. 3 Ekim 1990 tarihinde, Doğu ve Batı Almanya birleşerek bugünkü halini aldı.

Almanya Placeholder
Almanya

Ne Yemeli

Almanya ne yemeli

Eğer domuz eti yemek istemiyorsanız mutlaka öncesinde sormanız gerekiyor. Türk lokantalarında genellikle bir sıkıntı yoktur. Kaçırmamanız gerekenler ise,

Bretzel (Bir çeşit simit)
Schnitzel
Black Forest Cake (Pasta)
ve tabii ki içmek isterseniz Alman Birası.

Ne Almalı

Bira kupaları, Alman şapkaları, Guguklu duvar saatleri, Alman yerel kıyafetleri içindeki bez bebekler ve eğer gerçeğini bulmuş iseniz özellikle Berlin’den duvar parçalarını alabilirsiniz.

BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİ

Adres: T.C. Berlin Büyükelçiliği Tiergartenstr. 19-21 10785 Berlin Telefon: 00 49 30 275850 Faks: 00 49 30 27590915 E-Posta :botschaft.berlin@mfa.gov.tr Web Sitesi :http://berlin.be.mfa.gov.trGörev Bölgesi: AlmanyaKonsolosluklar : Berlin, Düsseldorf, Essen, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Karlsruhe, Köln, Mainz, Münih, Münster, Nürnberg, Stutgart

Başa dön tuşu