turrehberin.com

Hamburg

Hamburg

Kutsal Roma İmparatoru Şarlman'ın 808 yılında kurduğu Hammaburg kalesinden ismini alan Hamburg, bugün dünyanın sayılı limanlarından birisi ve Almanya'nın en büyük 2. kentidir. Özgürlükler şehri olarak da bilinen şehir tam anlamıyla bir ticaret kentidir. İkinci Dünya Savaşı'nda çok fazla tahribat gören şehir, aynı zamanda çok sayıda sivil kaybı da yaşamıştır. Şehrin tarihindeki ticaret anlaşmaları, liman kenti olması, 2. Dünya Savaşı esnasında, Alman denizaltı inşa ve onarım merkezi olması gibi bir çok sebep, bu şehri Dünya tarihinde hep önemli bir noktada tutmuş. Şehri ünlü yapan noktlardan birisi de hiç süphesiz ki gece hayatı. Kuzeyin kenti, geceleri farklı ısınıyor diyebiliriz.  

grosse-freiheit-reeperbahn-hamburg

Gece Hayatı

Reeperbahn'a gitmeden bu şehri gezdim diyemezsiniz. Avrupa'nın en büyük Redlight bölgesi burası. Tabii illa ki gitmek zorunda da değilsiniz. Standart ötesi olduğunu belirtelim. 

597_0

Ne Almalı

Hediyelik olarak çok farklı bir şey görmüyorsunuz. Her zaman ki gibi kar küreleri, t-şörtler, tabaklar, magnetler ve anahtarlıklar var. Ancak bu sefer Hamburg kalesi ve/veya denizci motifli olanları... Bildiğiniz gibi Hamburg dünyanın en büyük liman kentlerinden biri.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları