turrehberin.com

Frankfurt am Mein

Frankfurt am Mein

Frankfurt am Mein, (anlamı: "Main üzerindeki Frankfurt"), Main nehri kıyısında kurulmuş olan, 690.000'den fazla nüfusuyla Hessen eyaletinin en büyük, Berlin, Hamburg, Münih ve Köln'den sonra Almanya'nın beşinci büyük şehridir. Ortaçağ'dan beri Frankfurt, Almanya'nın en önemli kent merkezlerinden biri olmuştur. 794 yılında ilk kez belgelerde değinilen Yüksek Ortaçağ'dan itibaren bağımsız bir imparator şehridir ve 1806'ya kadar seçim ve 1562'den beri Kutsal Roma-Cermen İmparatorluğu'nun taçlandırma şehridir. Günümüzde Frankfurt sadece Almanya değil, Avrupa çapında da önemli bir finans, fuar ve de hizmet merkezidir ve Alpha World Cities olarak adlandırılan tek Alman büyük şehridir.

nightlife-in-frankfurt-LIST

Gece Hayatı

Frankfurt am Main'ın finansal merkez olarak gece hayatı için lüks restoran veya otel barlarına sahip olduğunu düşünüyorsanız çok yanılırsınız. Elbette yüksek kalite yerler olmakla beraber, gece hayatı daha çok eğlence odaklı bu şehirde. Buradaki barların büyük çoğunluğu ağırlıklı olarak Jazz çalan canlı müzik sunar. En iyi yerler Kleine Bockenheimer Strasse, ya da diğer adıyla Jazzgasse (Jazz Vadisi) bögesindedir.

hediyelikfrankfurt

Ne Almalı

Frankfurt am Main, hediyelik eşya olarak çok özel bir şey sunmuyor. Her yerde olan t-şirtler, kar küreleri, tabaklar, magnetler ve anahtarlıklardan oluşan bir hediyelik eşya ürün gamı var. Havalananındaki hediyelik eşya dükkanlarından, son dakika alışveriş yapabilirsiniz. Tabii ki bir miktar daha fazla ücret alıyorlar. Genel olarak 1,5 € - 2 € arasında başlayan fiyatlarla hediyelik alabilirsiniz

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları