turrehberin.com

Köln

Köln

Köln, M.Ö. 50 yılında, Roma İmparatoru Claudius tarafından German ırklarının saldırılarından korunmak için kurulan bir kolonidir. 12. yüzyıldan itibaren şehir, Hırıstiyan Alemi'nde; Kudüs, İstanbul ve Roma'nın ardından kutsal şehir olarak ilan edildi. Sancta Colonia (Kutsal Koloni) olarak da anılan şehirde 1248 yılında Köln Katedrali'nin temeli atıldı. Yapımı tam 632 yıl süren bu gotik tarzdaki katedral Kuzey Avrupa´nın en büyük ibadethanesidir. II. Dünya Savaşı´nda büyük yıkıntıya uğrayan şehir 1945´te savaş sona erdiğinde % 90 yıkılmış haldeydi. Savaş öncesi 800 bin olan nüfus, 104 bine düştü. Savaş sonrası hızla yaralarını sarmaya başlayan şehir, tekrar hızla büyümeye başladı. Yurt dışından gelen işçilerle şehir ekonomisi ve sanayisi büyük canlanma gösterdi. Şehir ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz, şehrin tanıtım sitesine bakabilirsiniz.

1503_nachtleben_002

Gece Hayatı

Köln'ün gece hayatı 70'den fazla klübü ve Jazz'dan Teknoya müzik türleri ile oldukça canlıdır. Tüm eski şehir alanı,"Südstadt", Vringsveedel ve yeni merkezlerden biri olan Ehrenfeld gece hayatının merkezlerinden birisidir.

köln alışveriş

Ne Almalı

Bunu buraya yazmamak bile lazım. Çünkü Türkiye'de fazlasıyla kullandığımız Kolonya aslında Kolner Wasser yani Köln tarzı su... Bir keşişin iyileştirme amaçlı yaptığı ve reçetesini sakladığı bu su zaman içerisinde önce Belediye binası karşısındaki evde, daha sonra Glockengasse 4711 numaralı adreste satılmaya başlandı. Bugün her iki adresi de ziyaret edip bu ünlü kolonyalardan alabilirsiniz.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları