turrehberin.com

Las Vegas

Vegas, olarak da bilinen şehirin bulunduğu bölge 1900 yılında sadece 25 kişinin yaşadığı bir yermiş. 1911 yılında şehir olarak anıldığı sırada ise oturan sayısı 800 kişiden ibaretmiş. Bugün çevresindeki uydu kentler ile beraber 2,2 milyon civarında bir şehir olmasının yolu ise bu bölgenin kumarhane cenneti yapılması ile başladı. Artık dünyanın eğlence başkenti olarak betimlenen şehirde devasa boyutlardaki casino-otellerin bulunması, Las Vegas'ı Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki en önemli toplantı ve turist merkezi yapıyor. Şehir aynı zamanda dünyanın en fazla turist çeken şehirlerin ön sıralarında. Genelde 27° ve üstünde hava sıcaklığına sahip şehir yıl içinde ortalama 310 gün güneşli bir havaya sahip. Gece eğlencelerinden dolayı "Sin City" / "Günah kenti" olarak da algılanmaktadır.

Gece Hayatı

ize sormanıza gerek yok. Adı üstünde günah kentindesiniz. Ama yine de ihtiyaç duyuyorsanız, dünyanın bir numaralı gece kulübü olarak adlandırılan Hakkasan, filmden hatırlayabileceğiniz Coyote UglyXS veya TAO Las Vegas size fazlasıyla yetecektir. Etraftaki onlarca ünlü ve büyük kumarhaneleri saymıyoruz bile.

Ne Almalı

Kumarhane ve gece hayatı temalı onlarca çeşit ve şekilde hediyelikler bulunmakta. Bunların arasına dünyaca ünlü otellerin marka temalı hediyelikleri de dahil.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları