Las Vegas

Vegas, olarak da bilinen şehrin bulunduğu bölge 1900 yılında sadece 25 kişinin yaşadığı bir yermiş. 1911 yılında şehir olarak anıldığı sırada ise oturan sayısı 800 kişiden ibaretmiş. Bugün çevresindeki uydu kentler ile beraber 2,2 milyon civarında bir şehir olmasının yolu ise bu bölgenin kumarhane cenneti yapılması ile başladı. Artık dünyanın eğlence başkenti olarak betimlenen şehirde devasa boyutlardaki casino-otellerin bulunması, Las Vegas‘ı Amerika Birleşik Devletleri içerisindeki en önemli toplantı ve turist merkezi yapıyor. Şehir aynı zamanda dünyanın en fazla turist çeken şehirlerin ön sıralarında. Genelde 27° ve üstünde hava sıcaklığına sahip şehir yıl içinde ortalama 310 gün güneşli bir havaya sahip. Gece eğlencelerinden dolayı “Sin City” / “Günah kenti” olarak da algılanmaktadır.

Gece Hayatı

Bize sormanıza gerek yok. Adı üstünde günah kentindesiniz. Ama yine de ihtiyaç duyuyorsanız, dünyanın bir numaralı gece kulübü olarak adlandırılan Hakkasan, filmden hatırlayabileceğiniz Coyote UglyXS veya TAO Las Vegas size fazlasıyla yetecektir. Etraftaki onlarca ünlü ve büyük kumarhaneleri saymıyoruz bile.

Ne Almalı

Kumarhane ve gece hayatı temalı onlarca çeşit ve şekilde hediyelikler bulunmakta. Bunların arasına dünyaca ünlü otellerin marka temalı hediyelikleri de dahil.

Başa dön tuşu