Los Angeles

Los Angeles, İspanyolca “Melekler” anlamına gelir. Şehir, metropolitan alan düzeyinde Amerika’nın, New York’tan sonra en büyük 2. şehridir. Dünya çapında da dünyanın sayılı büyük metropolitenlerindendir. 1781 yılında, İspanya kontrolündeki Meksika tarafından yerleşime açılan şehir, 1876 yılında altın madenlerinin keşfi sonrasında 10,000 civarında olan yerleşik nüfus sayısını hızla arttırmıştır. Demografik olarak çok farklı bir yapı sergileyen Los Angeles, özellikle Hollywood sayesinde dünyaca ünlü bir yer olmuştur. Şu ana kadar sahip olduğu 841 Müze ve Sanat Galerisi ile dünyanın kişi başına düşen müze sayısı istatistikinde en önde gelir.

Gece Hayatı

Şehrin gece hayatı, şehir gibi çok çeşit sunuyor. Bar ve benzeri içkili yerlerine yasal giriş yaşı 21. Birçok ünlü komedyenin başlangıç noktası olan The Hollywood Improv, bir zamanlar Johnny Depp‘e ait olan ultra-hip Viper Room veya The Vault Night Club and Lounge sizler için değişik seçenekler sunabilecek kalite mekanlardan.

Ne Almalı

Hollywood, Oskar ödülü, bir sürü tşirt,magnet veya anahtarlık. Kısaca ne ararsanız var. Zaten bu kadar fazla ön planda bulunan bir şehir için çok normal.

Başa dön tuşu