turrehberin.com

Los Angeles

Los Angeles, İspanyolca "Melekler" anlamına gelir. Şehir, metropolitan alan düzeyinde Amerika'nın, New York'tan sonra en büyük 2. şehridir. Dünya çapında da dünyanın sayılı büyük metropolitanlarındandır. 1781 yılında, İspanya kontrolündeki Meksika tarafından yerleşime açılan şehir, 1876 yılında altın madenlerinin keşfi sonrasında 10,000 civarında olan yerleşik nüfus sayısını hızla arttırmıştır. Demografik olarak çok farklı bir yapı sergileyen Los Angeles, özellikle Hollywood sayesinde dünyaca ünlü bir yer olmuştur. Şu ana kadar sahip olduğu 841 Müze ve Sanat Galerisi ile dünyanın kişi başına düşen müze sayısı istatistikinde en önde gelir.

Gece Hayatı

Şehrin gece hayatı, şehir gibi çok çeşit sunuyor. Bar ve benzeri içkili yerlerine yasal giriş yaşı 21. Birçok ünlü komedyenin başlangıç noktası olan The Hollywood Improv, bir zamanlar Johnny Depp'e ait olan ultra-hip Viper Room veya The Vault Night Club and Lounge sizler için değişik seçenekler sunabilecek kalite mekanlardan.

Ne Almalı

Hollywood, Oskar ödülü, bir sürü tşirt,magnet veya anahtarlık. Kısaca ne ararsanız var. Zaten bu kadar fazla ön planda bulunan bir şehir için çok normal.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları