turrehberin.com
Miami, yaklaşık 5,5 milyonluk metropolitan nüfusu ile, Türkiye'de özellikle dizi ve filmler ile ün yapmış, şarkılara konu olmuş bir sahil kenti. Ancak finans,kültür,sanat,eğlence ve ticaret konularında da oldukça iddialı bir kent. Miami nehrinin hemen ağzında M.Ö. 500-600 yılları arasında yüzlerce kişinin yaşadığı yerleşim izlerine ulaşıldığından, buranın yerlilerinin Avrupalılar ile karşılaşmadan çok önce bölgede yaşadıkları biliniyor. 1566 yılında İspanyol Pedro Menendez de Aviles buraya İspanya kralı adına el koyuyor ve hemen 1567 yılında İspanya misyonu kuruluyor. Daha sonra İngilizlerin eline geçen misyon 1821 yılında Birleşik Devletlere devrediliyor. 1896 yılında şehir ilan edildiğinde ki nüfusu ise sadece 300. 100 yılda devasa oranda büyüyen kentin lakabı bu yüzden "Magic City / Büyülü Kent".

Gece Hayatı

SoBe bölgesinde VIP gece klüpleri, Espanoşa Way üzerinde Latin dans klüpleri veya Design District'teki Martini barları ile Miami size çok fazla seçenek sunar. Klüp olarak Nikki BeachMansion ve Liv gibi yerler tavsiye edilir.

Ne Almalı

Standartlaşmış hediyeler olan magnet, kar küresi veya t-şirtlerin haricinde bir kaç farklı hatıralık veya hediyelik eşya bulabilirsiniz. Özellikle Doğu Almanya zamanından kalma yaya ışıklarında kullanılmış adam figürü, veya imitasyon olarak Doğu Almanya eşyaları ilginizi çekebilir. Yine Berlin duvarı parçası imitasyonları ve tabii ki Berlin ayısı motifli ürünler oldukça popüler.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları