turrehberin.com

New York

New York , yaklaşık 8,5 Milyon nüfusu ile Amerika Birleşik Devletleri'nin en kalabalık kenti konumundadır. Birleşmiş Milletlerin Merkezi'nin bulunması nedeniyle kültürel ve politik açıdan Dünya'nın başkenti gibidir. 1600'lü yılların başından bu yana önce Fransız ardından ise Hollandalı yerleşimcilerin geldiği bölge bugün çok farklı bir konumdadır. 2001 yılının 11 Eylül'ünde Manhattan adasında bulunan Dünya Ticaret Merkezi olan ikiz kulelere yapılan uçaklı saldırı sonrası büyük bir psikolojik yıkım ve can kaybı yaşayan  kent, bugün o binanın olduğu noktayı bir anma alanına çevirmiştir. Adına şarkı yazılan ender şehirlerden birisi olan New York'a gittiğinizde, kentin adının "Big Apple / Büyük Elma" olarak anılması sizi şaşırtmasın.

Gece Hayatı

Birçok yer sayılabilir. Belki de geceleri en canlı kentlerden birisidir New York. Yine de size bir kaç isim vererek ilk gecenizde oluşabilecek soru işaretlerini de kaldıralım. Sky room Times SquareCielo ve SOB's gerçekten sizi tüm gece eğlendirebilecek klüpler. Bir göz atın. Mutlaka birisi tadınıza uygun çıkacaktır.

Ne Almalı

New York, "The Big Apple", bir sürü ünlenmiş bölge ve tabii ki bunlar ile ilgili bir sürü alınabilecek hediyelikler ile dolu. Tanıttığımız kimi ülkeler ile ilgili hediyelik ne alırsınız tavsiyesini yapmak zorken, bu durum Birleşik Devletler şehirleri için, hele ki Büyük Elma için hiç geçerli değil. İstediğiniz çeşitte hatıra alabileceksiniz.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları