turrehberin.com

San Francisco

San Francisco, 29 Haziran 1776 yılında bugün kü Golden Gate köprüsü bölgesinde kuruldu. Altına hücum dönemi başlayınca hızlı bir şekilde büyüyen şehir bugün Amerika Birleşik Devletlerinin en kalabalık kentlerinden birisidir. San Francisco'nun en ünlü özelliklerinden birisi şüphesiz tramvaylarıdır. San Francisco şehrini gezerken bu zevkten kendinizi mahrum bırakmayın. 1906 yılında yaşanan büyük deprem ve yangını atlatan şehir hızla tekrar yapılandı. "Sis şehri" olarak da bilinen şehrin yazları genelde serin geçer. Batının Paris'i aynı zamanda bir çok büyük firmanın merkezlerine ev sahipliği yapan bir ticaret şehridir.

Gece Hayatı

Şehrin gece hayatı, şehir gibi çok çeşit sunuyor. Bar ve benzeri içkili yerlerine yasal giriş yaşı 21. Bunu kanıtlamanızı istiyorlar. Dolayısıyla gece çıkarken bu durumu aklınızda bulundurmanız gerekiyor. Bar tercihleri için Mission District, daha lüks noktalar için Marina District tercih edilmeli. El Rio veya DNA Lounge gibi klüpler özellikle haftasonları çok hareketli.

Ne Almalı

Golden Gate KöprüsüAlcatrazTramvay temalı hediyelikler çok ilgi çekiyor. Hediyelik dediysek, standartlar haricinde de, çok çeşitli örnekler var. Özellikle farklı tasarımlar sizi hayrete düşürecek cinsten.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları