San Francisco

San Francisco, 29 Haziran 1776 yılında bugünkü Golden Gate köprüsü bölgesinde kuruldu. Altına hücum dönemi başlayınca hızlı bir şekilde büyüyen şehir bugün Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık kentlerinden birisidir. San Francisco’nun en ünlü özelliklerinden birisi şüphesiz tramvaylarıdır. San Francisco şehrini gezerken bu zevkten kendinizi mahrum bırakmayın. 1906 yılında yaşanan büyük deprem ve yangını atlatan şehir hızla tekrar yapılandı. “Sis şehri” olarak da bilinen şehrin yazları genelde serin geçer. Batının Paris‘i aynı zamanda birçok büyük firmanın merkezlerine ev sahipliği yapan bir ticaret şehridir.

Gece Hayatı

Şehrin gece hayatı, şehir gibi çok çeşit sunuyor. Bar ve benzeri içkili yerlerine yasal giriş yaşı 21. Bunu kanıtlamanızı istiyorlar. Dolayısıyla gece çıkarken bu durumu aklınızda bulundurmanız gerekiyor. Bar tercihleri için Mission District, daha lüks noktalar için Marina District tercih edilmeli. El Rio veya DNA Lounge gibi kulüpler özellikle hafta sonları çok hareketli.

Ne Almalı

Golden Gate KöprüsüAlcatrazTramvay temalı hediyelikler çok ilgi çekiyor. Hediyelik dediysek, standartlar haricinde de çok çeşitli örnekler var. Özellikle farklı tasarımlar sizi hayrete düşürecek cinsten.

Başa dön tuşu