turrehberin.com

Washington DC

Washington DC, veya yerel söylemde D.C, Amerika Birleşik Devletlerinin başkentidir. 1790 yılında başkent bölgesi olarak belirlenen Potomac nehrinin doğu bölgesinde kısa sürede inşaatlar başladı ve başkentin adı dönemin başkanı George Washington'ı onore etmek amacıyla Washington kondu. "District of Columbia" (D.C) eki getirilerek Washington D.C. adını aldı. 1810 yılında 15,000 kişinin yaşadığı şehir, 1950 yılında 800,000 kişi ile rekor kırmış ancak bugün yaklaşık 670,000 kişinin yaşadığı bir şehir durumundadır. Yıllık ortalama 20 Milyon turistin ziyaret ettiği şehirde, turizm en önemli gelir kaynakları sıralamasında ön sıralardadır. Avrupa devletlerine göre oldukça genç bir devlet olan Amerika Birleşik Devletlerinin Başkenti Washington, ziyaret edilmeyi hak eden bir başkent diyebiliriz.

Gece Hayatı

AdamsMorgan veya Georgetown, gece hayatı için öncelikli bölgeler. Kabin Lounge, 2014 ve 2015'de DC'nin en iyi klübü. Dolayısıyla gidilmeyi hak ediyor. Capitale ise rakibi konumunda. Salı akşamları Swing yapmak isterseniz veya güzel bir ortamda dans etmek isterseniz tercihiniz The Jam Cellar olsun. Moulin Rouge tarzı isterseniz Dirty Bar'a bir göz atın deriz. Ama eski tarz bir ortamda Jazz dinleyecekseniz, Blues Alley sizin yeriniz. 

Ne Almalı

Gezdiğiniz, gördüğünüz hemen hemen her yer ile ilgili, her türlü hediyelik bulabilirsiniz. Çok pahalı da değiller. Burası dünyanın tüketime yönelik ekonomik yönetimine sahip olan devletinin başkenti. Başka türlüsü de beklenemezdi zaten...

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları