turrehberin.com

Tirana

Tirana

yaklaşık 800,000 kişilik nüfusu ile hem Arnavutluk'un en büyük kenti, hem de başkenti konumunda. Ülkenin her konuda öncülüğünü üstlenen şehir, tam bir göz bebeği. İlk yerleşimlerin 10-30 bin yıl önce başladığı düşünülen bölgede yerleşik olan İliryalılar olmasına rağmen, rsatlanan en eski yapı 3. yy.'dan kalma bir Roma evi. Tirana'ya ait en iyi bilgileri 1431 yılından kalma Osmanlı kayıtlarından buluyoruz. Bu kayıtlarda 2800 evde 7300 kişinin yaşadığı kaydedilmiş.

Gece Hayatı

Ufak barlardan çeşitli büyüklük ve tarzdaki gece kulüplerine kadar bir çok yer bulunmakta. İsimleri ise genelde ilgi çekmeye yönelik isimler. Neredeyse her ünlü kentin adıyla bir bar veya kulüp var. AmsterdamParisMoskov gibi. Tabii bu arada kulüplerin çoğunda canlı müzik olduğunu da belirtmek lazım.

Ne Almalı

Standartlaşmış hediyeler burada da bulunmakta. Ancak yerel kıyafetler, Enver Hoca motifli kahve fincanları, yerel kıyafetli bez bebekler alabileceğiniz diğer hediyelikler içerisinde.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları