turrehberin.com

Brisbane

Brisbane

Brisbane, Avustralya'nın en kalabalık 3'üncü, Queensland eyaletinin ise en kalabalık kentidir. Çevre yerleşimler de dahil edildiğinde toplamda 3,5 milyon nüfuslu bir yerleşim yeridir. Şehir Turrbal ve Jagera kabilelerinin eski yerleşimleri üzerine yapılanmış, ismini ise 1821-1825 yılları arasında bölge valiliği yapmış İskoç kökenli Sir Thomas Brisbane'nin adının verildiği nehirden almıştır. Günümüzde şehrin en önemli özelliklerinden birisi olarak, geleneksel mimari anlayışının, gökdelenler ile birleşmesinin yanına, yerel yeşil örtünün ustalıkla yerleştirilmesi gösterilmektedir.

Gece Hayatı

Şehrin gece hayatı canlıdır. Aslında birçok otel barlara sahip. Ama Lychee Lounge ve The London Club gerçekten güzel. Jazz ile dolu bir gece için The Bowery, canlı ve dans dolu eğlenceli bir gece için Laruche tavsiye edilir.

brisbanesovenirs

Ne Almalı

Elbetteki Çay havlusu... Ne oldu, sanki şaşırdınız gibi... Şehirde çay ve alakalı şeyler önemli. Dolayısıyla çayın havlusu da var. Almak isteyenlere renk renk ve çeşit çeşit. Diğer Avustralya hediyelikleri ve türleri zaten mevcut. 

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları