Brisbane

Brisbane, Avustralya’nın en kalabalık 3’üncü, Queensland eyaletinin ise en kalabalık kentidir. Çevre yerleşimler de dahil edildiğinde toplamda 3,5 milyon nüfuslu bir yerleşim yeridir. Şehir Turrbal ve Jagera kabilelerinin eski yerleşimleri üzerine yapılanmış, ismini ise 1821-1825 yılları arasında bölge valiliği yapmış İskoç kökenli Sir Thomas Brisbane’nin adının verildiği nehirden almıştır. Günümüzde şehrin en önemli özelliklerinden birisi olarak, geleneksel mimari anlayışının, gökdelenler ile birleşmesinin yanına, yerel yeşil örtünün ustalıkla yerleştirilmesi gösterilmektedir.

Gece Hayatı

Şehrin gece hayatı canlıdır. Aslında birçok otel barlara sahip. Ama Lychee Lounge ve The London Club gerçekten güzel. Jazz ile dolu bir gece için The Bowery, canlı ve dans dolu eğlenceli bir gece için Laruche tavsiye edilir.

Ne Almalı

Elbetteki Çay havlusu… Ne oldu, sanki şaşırdınız gibi… Şehirde çay ve alakalı şeyler önemli. Dolayısıyla çayın havlusu da var. Almak isteyenlere renk renk ve çeşit çeşit. Diğer Avustralya hediyelikleri ve türleri zaten mevcut.

Başa dön tuşu