turrehberin.com

Melbourne

Melbourne

Melbourne, Avustralya ve Okyanusya'nın en kalabalık ve büyük ikinci kentidir. 1835 yılında kolonistler tarafından kurulan ve 1837 yılında kraliyet kolonisi olarak kabul edilen şehrin adı, dönemin İngiliz Başbakanı olan Melbourne'ü onurlandırmak adına, şehre onun adı verilmiş. 1851 yılında Victoria'da altın bulunması ile şehrin gelişimi çok fazla hızlanmış ve şehir önemli bir liman kenti haline gelmiştir. Burada oluşan Chinatown, batılı şehirler içerisinde en uzun süredir var olan Chinatown konumundadır. Şehrin sokak sanat çizimleri ve dar sokaklardan oluşan yapısı, ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken noktası olmuştur. Bir dönem Avustralya'nın en büyük kenti olan Şehir, bu özelliğini Sydney'e kaptırmıştır.

Gece Hayatı

Şehrin gece hayatı daha çok merkezindedir. Pub tarzı bir yer bakıyorsanız Mr. Wilkinson size göre diyebiliriz. Tekila meraklıları için Mi Corazan Tequila Bar, tüm gece dans etmek için ise Inflation'ı tercih edebilirsiniz.

aussie-hat

Ne Almalı

Avustralya'ya özgü deri kovboy şapkaları, bumeranglar gibi her türlü yerli hediyelikleri alabilirsiniz. Melbourne de Sydney gibi her türlü hediyelikleri bulabileceğiniz bir Avustralya şehri.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları