Melbourne

Melbourne, Avustralya ve Okyanusya’nın en kalabalık ve büyük ikinci kentidir. 1835 yılında kolonistler tarafından kurulan ve 1837 yılında kraliyet kolonisi olarak kabul edilen şehrin adı, dönemin İngiliz Başbakanı olan Melbourne’ü onurlandırmak adına, şehre onun adı verilmiş. 1851 yılında Victoria’da altın bulunması ile şehrin gelişimi çok fazla hızlanmış ve şehir önemli bir liman kenti haline gelmiştir. Burada oluşan Chinatown, batılı şehirler içerisinde en uzun süredir var olan Chinatown konumundadır. Şehrin sokak sanat çizimleri ve dar sokaklardan oluşan yapısı, ziyaretçilerin en çok ilgisini çeken noktası olmuştur. Bir dönem Avustralya’nın en büyük kenti olan Şehir, bu özelliğini Sydney’e kaptırmıştır.

Gece Hayatı

Şehrin gece hayatı daha çok merkezindedir. Pub tarzı bir yer bakıyorsanız Mr. Wilkinson size göre diyebiliriz. Tekila meraklıları için Mi Corazan Tequila Bar, tüm gece dans etmek için ise Inflation‘ı tercih edebilirsiniz.

Ne Almalı

Avustralya’ya özgü deri kovboy şapkaları, bumeranglar gibi her türlü yerli hediyelikleri alabilirsiniz. Melbourne de Sydney gibi her türlü hediyelikleri bulabileceğiniz bir Avustralya şehri.

Başa dön tuşu