Viyana

Viyana, Avusturya‘nın toplam nüfusunun %20’den fazlasını barındıran, Avusturya’nın en büyük kentidir. Şehir merkezi UNESCO Dünya Mirası listesindedir. Ünlü müzisyenlerin ev sahibi olduğu için “Müzik Şehri” olarak adlandırıldığı gibi, dünyanın ilk psikoanalist’ine (Sigmund Freud) ev sahipliği yaptığı için de “Rüyalar Kenti” olarak adlandırılır. Ele geçen bilgiler, ilk şehir kuruluşunu M.Ö 500 yılına dayandırır. Son yıllarda sürekli en iyi yaşanacak şehir sıralamasında ilk iki basamakta olan şehir, çok eski yıllardan beri döneminin kalabalık bir kenti olmuştur. 100’den fazla müzeye sahip şehirde çok fazla ilgi çeken nokta bulunmaktadır. Gezerken aşık olunabilecek bu şehire hoş geldiniz. Şehrin turizm ofisinden bilgi almak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

Gece Hayatı

Viyana’da gece hayatı farklı tatlara hizmet edebilecek şekilde. Hafta içi bile dolu olabilien Kju:bar size güzel bir gece yaşatabilir. Charlies’ P ise Irish Pub olarak, daha çok üniversite öğrencilerinin takıldığı güzel bir ortam olacaktır. Klüp olarak baktığınızda bugünlerde popüler olan yer PassageVolksgarten ise büyük diskotek arayanlar için bir çözüm olabilir.

Ne Almalı

Viyana’da olduğunuzu unutmayın. Yani ilk bakılabilecek şey tabii ki Swarovski kristalleri olacaktır. İkinci fikir ise elbette ki Müzik. Yiyecek tarzında bir şey düşünüyorsanız o taktirde çikolataları deneyebilirsiniz.

Başa dön tuşu