turrehberin.com

Viyana

Viyana

Viyana, Avusturya'nın toplam nüfusunun %20'den fazlasını barındıran, Avusturya'nın en büyük kentidir. Şehir merkezi UNESCO Dünya Mirası listesindedir. Ünlü müzisyenlerin ev sahibi olduğu için "Müzik Şehri" olarak adlandırıldığı gibi, dünyanın ilk psikoanalist'ine (Sigmund Freud) ev sahipliği yaptığı için de "Rüyalar Kenti" olarak adlandırılır. Ele geçen bilgiler, ilk şehir kuruluşunu M.Ö 500 yılına dayandırır. Son yıllarda sürekli en iyi yaşanacak şehir sıralamasında ilk iki basamakta olan şehir, çok eski yıllardan beri döneminin kalabalık bir kenti olmuştur. 100'den fazla müzeye sahip şehirde çok fazla ilgi çeken nokta bulunmaktadır. Gezerken aşık olunabilecek bu şehire hoş geldiniz. Şehrin turizm ofisinden bilgi almak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

Gece Hayatı

Viyana'da gece hayatı farklı tatlara hizmet edebilecek şekilde. Hafta içi bile dolu olabilien Kju:bar size güzel bir gece yaşatabilir. Charlies' P ise Irish Pub olarak, daha çok üniversite öğrencilerinin takıldığı güzel bir ortam olacaktır. Klüp olarak baktığınızda bugünlerde popüler olan yer PassageVolksgarten ise büyük diskotek arayanlar için bir çözüm olabilir.

Ne Almalı

Viyana'da olduğunuzu unutmayın. Yani ilk bakılabilecek şey tabii ki Swarovski kristalleri olacaktır. İkinci fikir ise elbette ki Müzik. Yiyecek tarzında bir şey düşünüyorsanız o taktirde çikolataları deneyebilirsiniz.

Bu Bölgede Yardımcı Olabilecek Rehberler

Haldun Canpolat

Haldun Canpolat

Kokartlı Rehber

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları