turrehberin.com

Pilsen

Pilsen ceya Plzen, Çek Cumhuriyeti'nin bize göre nispeten küçük sayılabilecek 165,000 nüfuslu bir tarihi kentidir. İlk olarak 967 yılında kale olarak kayıtlara giren ve 1295 yılında kasaba statüsüne geçirilen şehir, daha sonra Çek şehirlerinden Prag ve Kutna Hora'nın ardından en önemli üçüncü kenti oldu.17. yüzyıl sonrası Barok stilinin etkisinde kalan şehir, 1869 yılında Emil Skoda'nın Skoda fabrikasını kurması sonucunda hem sanayi anlamda hem de askeri anlamda daha büyük önem kazandı. Şehrin bir diğer önemli markası ise hiç şüphesiz ürettikleri ve ismini verdikleri Pilsen biralarıdır. Bugün halen üretimine devam edilen bira, bu türde üretilen tüm biralara ismini vermiştir. Kenti 2015 yılı içerisinde Dünya Kültür Başkenti ilan edildi.

Gece Hayatı

Pilsen bira üretir de, gece hayatı sakin geçebilir mi? Zach's PubBuena Vista ve Jazz Rock Café önde gelen yerlerden.

Ne Almalı

Pilsen'in devam eden en önemli özelliği Bira üretimi. Doğal olarak da buraya özgü bir şey almak isterseniz en ön plana çıkan hediyelikler de biraya yönelik oluyor. Pilsner Urquell Brewery de hediyelik dükkanına iyi bakın deriz.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları