turrehberin.com

ENDONEZYA

Endonezya Placeholder
Endonezya

ENDONEZYA

Endonezya, ziyaret etmek isteyen Türk pasaport sahiplerine vize uygulanmaktadır. Türk pasaportlarına uygulanan vizeler ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız. Para birimi olarak Endonezya Rupisi kullanılmaktadır. Bugünkü kur için buraya tıklayınız.

Endonezya, 255 Milyon nüfusu ile Dünyanın en kalabalık nüfusa sahip 4. ülkesi durumunda iken aynı zamanda en fazla nüfusa sahip Müslüman ülkesidir. Dünyanın en kalabalık adası olan Java adası, ülke nüfusunun %51'ini barındırmaktadır. 7. Yüzyıldan itibaren gerek Çin gerekse Hint tüccarlar ile ticaret yapan ve aynı zamanda inanç da ithal eden ülkede Budist ve Hindu inanış geçmişi de bulunmakta. Yeraltı zenginlikleri çok olsa da, ülke geneline fakirlik hakimdir. Alan olarak çok geniş alana sahip ülkenin çoğu bölgesi ise doğal alan olarak tutulmaktadır.

Flag_of_Indonesia.svg
Satay-turrehberin

Ne Yemeli

Endonezya yemekleri oldukça baharatlı ve değişik tatlara sahiptir. Ülke genelinde yemek denince akla ilk gelen buharda pişmiş pirinçtir. Yemekler içinde en öne çıkanlar ise RendangNasi Goreng ve Satay(bizim şiş kebap tarzında)'dır.
indohediye-turrehberin

Ne Almalı

Burada çok orijinal hediyelikler bulma şansınız var. Özellikle ahşap oymacılığı çok ileri olduğu için ahşaptan hediyelikler, maskeler, yerel kumaştan yerel kıyafetler, Kris adı verilen ve yılan gibi kıvrımlı olan hançerler bunlardan bir kaçı sadece.

CAKARTA BÜYÜKELÇİLİĞİ

Adres: JI. HR RASUNA SAID KAV.1 KUNINGAN JAKARTA 12950 INDONESIA Telefon: 00 62 21 525 62 50 00 62 21 526 41 43 Faks: 00 62 21 522 60 56 E-Posta: embassy.jakarta@mfa.gov.tr Web Sitesi: http://cakarta.be.mfa.gov.tr Görev Bölgesi: Bütün Endonezya

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları