turrehberin.com

Bali

Bali Endonezya'nın en önemli turizm merkezlerinden birisi. Hatta belki de en önemlisi. M.Ö 2000 yıllarından bu yana adada yerleşimin olduğu bilinmekte. Yine de M.S. 900'lü yıllara kadar ada hakkında elde olan bilgilerde herhangi bir hükümdar ismine rastlanmıyor. O dönemden sonra ise hükümdarlık kavramları mevcut. Ada, Endonezya'nın Hindu inancına sahip vatandaşlarının yoğunlukta olduğu bir yer. Yaklaşık 4,5 Milyon'a ulaşan nüfusun %90'ı Hindu inancına sahip. Bu yönden bakacak olırsak, Bali ile Endonezyanın geneli arasında yaşam ve inanış açısından büyük farklılıklar mevcut. Bali'nin etrafındaki sularda bulunan mercan yaşantısı ve su altı yaşam çeşitliliği o kadar fazla ki, Karayip Denizlerindekinin 7 katı kadar bir yaşam çeşitliliği bulundurmakta. Çeşitli dalış alanlarının da bulunduğu ada, bu özelliği ile dalmaya meraklıları da kendine çekmekte. Ada aynı zamanda su sistemlerinden ötürü UNESCO Dünya Mirası Listesi içerisinde.

Gece Hayatı

Barlar, dans kulüpleri vesaire bunların hepsi Kuta'da. Özellikle Rock Bar'ı tavsiye ederiz. Burası belkide dünyanın en güzel barlarından birisi. Hard Rock Cafe'de listenizde olabilir. Sea Circus da sizi tatmin edebilir. 

Ne Almalı

Hiç kaçarı yok. Ubud'a gideceksiniz ve Ubud Sanat Pazarı (Ubud Art Market) kolaçan edeceksiniz. Hoşunuza giden ahşap oymaları için sıkı bir pazarlık savaşı sonrasında mutlu mesut evinize dönebilirsiniz.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları