turrehberin.com

Verona

Verona, gerçekten ilginç bir şehir. Bir rivayete göre, İtalya'nın en uzun nehirlerinden olan ve İtalya-Avusturya-İsviçre sınırında Alplerden doğup, Po Deltasında denize dökülen Adige Nehri'nin eski adı olan Vera'dan türemiş. Diğer bir rivayet ise  Latince "Versus Romae" yani "Roma yolunda" demek. Burası şehir olarak Roma İmparatorluğu ile Barbar olan "diğerleri"nin ayrışma noktası. Verona aynı zamanda Romeo ve Juliet'in kenti. Yani aşkın kenti. Yolların buluştuğu nokta olarak yüzlerce yıl merkez olan Verona, Shakespeare'in ünlü eserlerinden Romeo ve Juliet'in de geçtiği şehir. Gerçi  Shakespeare'in buraya ve hatta İtalya'ya gelip gelmediği bilinmiyor ama, bu sayede şehre turist çeken noktalardan biri olmuş durumda. Şehir aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi içerisinde. 

Gece Hayatı

Burada kış ve bahar aylarında pek de fazla gece hayatı olduğunu söyleyemeyiz. Ama yaz ayları geldiğinde durum değişiyor. Eğer biraz dans derseniz Discoteca Berfi's Club'ı tercih edebilirsiniz. 20'li yaşlarındakilerin takıldığı bir yer bakarsanız o zaman Alter Ego'ya gitmelisiniz. Le Cantine De L´Arena ise tarihi bir mekanda güzel bir yemek ve zaman zaman da canlı müzik performansları için tercih edilebilir.

Ne Almalı

Romeo ve Juliet'in kenti Verona'ya gelip ne almayı planlayabilirsiniz ki. Elbette sürekli öpüşen bir kadın ve erkek figürü her yeri sarmış durumda. Ve tabii ki bu sahneyi sergileyebildikleri her türlü hediyelik eşya. Bardaklar, tabaklar, buzdolabı süsleri, t-shirtler. Artık hangisini beğenirseniz.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları