turrehberin.com

Piazza dei Signori

Piazza dei Signori

Piazza dei Signori, yani Türkçe ismi ile Lordlar Meydanı, Scaligeri hanedanı dönemi Verona‘sının en güzel ve karakteristik meydanı. Etrafı 14.yy logoları ile kaplı tarihi binalar ile çevrili olan meydandan, yine bir başka tarihi meydan olan Piazza delle Erbe‘ye de geçiş var.

Konsül Locası anlamına gelen ve 1476 yılında yapımı tamamlanan, tipik Venedik rönesansı dönemi binası olan Loggia del Consiglio burada. Scala hanedanına ev sahipliği yapmış Palazzo del Governo burada. Palazzo del Podesto ve ön yüzünde oturan ve elinde bayrak tutan bir kadın figürü (Venedik‘lilerin yönettiği dönemde şehrin sembolü bu heykel imiş) olan Casa della Pieta da burada. 1575 yılında tamamlanan ve Orta Çağ mahkemesi olarak kullanılmış Palazzo dei Tribunali de yine burada. Eski belediye binası olan Palazzo della Ragione, ve Scaligeri Hanedanı mezarları olan Arche Scaligere‘de bu meydanın etrafında bulunmakta.  Meydanın ortasında ise, her ne kadar Floransa‘lı olsa da, burada çok sevilmiş Dante‘nin 1865 yılında dikilen heykeli de bulunuyor. Ünlü Scaligeri Hanedanı tarafından da çok değer verilmiş. Düzgün bir ışıkta sabahtan akşama çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Bizim de yaptığımız gibi kendinizi eski bir şehirde yaşarken hayal edebilirsiniz.

Sayfayı Paylaşmak İsterseniz:

 • FACEBOOK

  Paylaşalım mı?

 • TWITTER

  Retweet :)

 • LINKEDIN

  İş'te paylaşım önemli...

Yorum Bırakın


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Kemalettin Gecit

2 sene ago

Floransa’da bi yer vardı. Oraya benziyor.

Cagri Saglik

2 sene ago

Doğru. Orada da Piazza della Signoria var.

Yurt dışı gezi rehberi olarak hazırlanan Turrehberin'de sizlere, dünyanın birçok noktasını tanıtmanın haricinde, ülkemizden ilgi çeken yerleri de beğeninize sunuyoruz. Çeşitli gezi haberlerinin haricinde, kimi zaman garipsediğimiz olayları da sizlerle paylaşıyoruz. Gezginler için sanal bir Han olmaya başlayan sitemiz için, sizin de tavsiyelerinizi bekleriz. 

Bizi Takip Edin

 • TWITTER

  Bizi takip edin, haberdar olun

 • INSTAGRAM

  Instagram'da da varız

 • PINTEREST

  Bizi Pinlemeyi unutmayın!

 • FACEBOOK

  Takip edin ve Paylaşın

 • YouTube

  Abone olup video izleyebilirsiniz.

 • E-POSTA

  Soru sormak bedava :)

Copyright 2015 © All Rights Reserved / Tüm hakları saklıdır.

Hosted by PBS Tasarım

Site Haritası

Gizlilik Kuralları